Boset sĂĽĂĽdistatakse pealtkuulamiste kaudu kasutajate nuhkimises

Bose kaevati kohtusse oma klientide nuhkimise eest rakenduse kaudu, mis jälgib iga kasutaja seadmetes esitatavat heli. Süüdistustes, mille kohtusse viis ameeriklane Kyle Zak, süüdistatakse ettevõtet ka loata kogutud andmete müümises.

Kaebus esitatakse Chicago föderaalkohtule ja selle eesmärk on takistada tehnoloogiaettevõtetel jätkata seda “loobumist”, nagu Zak iseloomustab, oma klientide õiguste osas.

Prokuratuuri sõnul viidi “pealtkuulamine” läbi traadita toote kaudu rakenduse Bose Connect abil, mis on saadaval Androidile ja iOS-ile.

“Inimestel peaks see ebamugav olema,” ĂĽtles advokaat Kyle Zak Reutersile, “inimesed panevad kõrvaklapid pähe ja arvavad, et see on privaatne, kuid nad võivad anda ära teavet, mida nad ei soovi jagada.” Kutsus kolmapäevase kohtuasja kohta kommentaari andma, keeldus ettevõte seda kommenteerimast.

Prokurörid selgitasid, et ta oli sellest olukorrast teadlik pärast QuietComfort 35 omandamist Bose’lt ja kaubamärgi rakenduse allalaadimist, mis kaebuse kohaselt saadab selle kasutamisest kogutud andmed sellistele platvormidele nagu Segment.io, kes omakorda mĂĽĂĽb need teistele ettevõtetele.

Iga kasutaja mängitav helifail võib pakkuda igaĂĽhe kohta väga rikkalikku isiklikku konteksti. Nagu Zak märgib, “kui kasutaja kuuleb moslemipalvet, on suure tõenäosusega ta moslem”.

Ettevõtte kohtusse kaevates loodab Zak saada hüvitist kõigile klientidele, keda see praktika puudutab. Põhja-Ameerika andmetel on olemas vähemalt kuus kõrvaklappide mudelit, mis integreerivad erinevaid “spioon” tooteid: QuietComfort 35, QuietControl 30, SoundLink Around-Ear traadita kõrvaklapid II, SoundLink Color II, SoundSport Wireless, SoundSport Wireless ja SoundSport Pulse Wireless.

Esimene eesmärk on siiski lõpetada ebaõige andmekogumine, mida pole kirjeldatud ĂĽheski “tingimuste” dokumendis.