Brasiilia määras Telefónicale 4,6 miljoni euro suuruse trahvi ja määras eraldise, kui PT lahkus Vivost

Eeldatakse ja kinnitatakse regulatiivmeetmeid. 15 miljoni dollari suurune trahv (umbes 4,6 miljonit eurot) karistas ettevõtet TIM-i kapitali investeerimise eest. Pärast PT lahkumist Vivost hakkas Hispaania ettevõte kontrollima enamikku ettevõtte kapitalist, mis on Brasiilia suurim mobiilsideoperaator.

Sel ajal allkirjastas ettevõte reguleerivate asutustega lepingu, mis võttis endale kohustuse säilitada Brasiilia ettevõtetes selles sektoris osalemise struktuur sellisena, nagu see oli tol ajal.

Telecom Itália järjestikused ülevõtmised ohustasid seda olukorda ja jõudsid järeldusele, et Brasiilia reguleeriv asutus määras trahvi ja andis Telefónicale valiku: kas leida partner Vivo kapitali jagamiseks või lahkuda TIM-ist, anda osalus edasi operaatoritele, kes pole veel Brasiilias. TIM ja Vivo on Brasiilia kaks suurimat telekommunikatsiooniettevõtet.

Telefónica esindus meeskonnas saabus kaudselt Telecom Italia ja Telco kaudu. Septembris sõlmis Hispaania operaator lepingu, mis aeg-ajalt tagab Telecom Italia üle kontrolli osaluse suurendamise kaudu Telco, mis kontrollib 22% Itaalia operaatorist.

Brasiilia reguleeriv asutus ei tunnistanud tehingut ja paljastas selle Portugali Telecomi lahkumise pealinnast Vivost analüüsi järeldustes. Muudatus kiideti heaks, kuid kehtestati Telefónica esitatud tingimustele. Määruse kohaselt tagab Vivo kahepoolne juhtkond, et Vivo ja TIM aktsionäride vahel ei toimu erilist teabevahetust. PT lahkumisega see tõke kaob, ütlesid reguleerijad.

Vivo on võrdselt PT ja Telefónica omanik.