Brasiilia on peamine nuhkvara sihtmärk, mis varastab pangaandmeid

Ladina-Ameerika riikide seas on Brasiilia kõige suurema nuhkvara arvuga. ESETi uuringu kohaselt on riigis kõige rohkem luuramisprogramme (27%), järgnevad Mehhiko (21%) ja Peruu (14%). Uuringus analüüsiti nuhkvara juhtumeid Ladina-Ameerikas 2018. aasta septembrist kuni 2019. aasta septembrini ja jõuti järeldusele, et riigis olid kõige levinumad ohud Mekotio (24%) ja Amavaldo (89%).

LOE: Võltsitud pangatähtedega petuskeemid petavad brasiillasi ja võtavad ohvritelt raha

Mekotio varjab end ettevõttena, et saata ohvritele pahatahtlike linkidega e-kirju. Arve allalaadimisel installib kasutaja Trooja. Amavaldo seevastu on oht, mis varastab lisaks veebikaamera, klahvilogeri kaudu pildistamisele ja koodi täitmisele ka panga volitusi ja finantsandmeid. See jälgib ohvri arvuti aktiivseid aknaid ja näitab võltsitud hüpikaknaid, kes esitavad isikut isikuandmete varastamiseks panka.

Ăśks ĂĽhes Brasiilia on nuhkvara peamine eesmärk pangaandmete varastamisel – Foto: Pond5

Brasiilia on peamine nuhkvara varguse sihtmärk – Foto: Pond5

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Uuringu käigus tuvastati Ladina-Ameerika riikides suur hulk nuhkvara, sealhulgas konkreetne oht, kusjuures riigid sihivad piirkonnas pahatahtlikku koodi. Seda tüüpi nuhkvara või pahavara kasutavad ründajad pahatahtlikult programmide installimiseks ohvrite telefonidesse või arvutitesse ilma nende nõusolekuta. Selle abil saate varastada isiklikke paroole, pangaandmeid ja isegi krediitkaarte.

Ajavahemikul 2018. aasta septembrist kuni 2019. aasta septembrini oli Brasiilia teisel kohal Mekotio pangatroojaga rĂĽnnakute arvu poolest – 24% jäi alla vaid Tšiilile, kus oli 70%. Seda tĂĽĂĽpi viirus läbib ettevõtteid, kes saadavad linke arvetele. Kui kasutaja faili alla laadib, installib ta arvutisse Trooja.

Amavaldo nuhkvara puhul oli ajavahemikus jaanuar 2019 kuni september 2019 juhtpositsioonil Brasiilia kui Ladina-Ameerika riik, kus oli kõige rohkem rünnakuid (89%). Oht on Brasiilias ja Mehhikos (10%). ) ja teesklevad end seadusliku programmina panga mandaatide ja finantsandmete varastamiseks. Näiteks jälgib see ohvri arvuti aktiivset vahekaarti ja näitab võltsitud hüpikakent, kes esitab panka isiku isikuandmete varastamiseks. Amavaldo pildistab muu hulgas ka veebikaamera, klahvilogeri kaudu, käivitab koodi.

Näpunäiteid nuhkvara eest kaitsmiseks

Nuhkvara vältimiseks on oluline hoida viirusetõrjet ajakohasena ja lubada pahavara vastane funktsioon oma viimases versioonis. Ärge klõpsake ka kahtlastel reklaamidel ja värskendage oma brauserit. Kasutajad ei tohi ka tundmatutelt ja / või kahtlastelt saitidelt faile, programme alla laadida ega e-posti manuseid avada. Teine näpunäide on telefoni või tahvelarvutisse installida ainult usaldusväärsed rakendused.

Kuidas eemaldada viirus pensĂĽstelilt

Kuidas eemaldada viirus pensĂĽstelilt