Brasiilia rakendus võitleb seksistliku ja naiseliku vägivalla vastu

2018. aastal 4524 naiste tapmist Brasiilias, kirjutab Vägivallamonitor. Uuringute kohaselt Neist 1173 registreeriti naistena. Ja see võib kiiresti kasvada, kui kuritegevuse klassifikatsioon ei kuulu delegatsiooni otsustada.

Graafik näitab, et 2018. aastal Brasiilias tapetud 4254 naisest tapeti 1173 naist.  Autor on Rodrigo Cunha G1-st.Registreeritud mõrvade arv kasvas eelmisel aastal 12%. Allikas: Rodrigo Cunha / G1

Kuna enamiku mõrvad panevad toime partnerid (või ohvri teised sugulased), on selle kuriteo ärahoidmiseks vaja agaraid samme. Mõeldes sellele, Brasiilia arendajad panustavad kihlvedude korral rakenduse loomisele, mis toimib agressiooni korral “paanikanupuna”. Hoiatused saadetakse tekstsõnumiga kasutaja või volitatud osapoolte valitud usaldusväärsetele kontaktidele.

päästa MaarjaSalve Maria rakenduse on välja töötanud Piauí osariik ja selle kaudu tehtud anonüümseid kaebusi lahendab spetsiaalne meeskond.

Kuid see rakendus pole suunatud ainult füüsilisele agressioonile. Mõned neist pakuvad hoiatusvõimalusi seksuaalse ja psühholoogilise väärkohtlemise kohta. Oluline idee on see, et naised ei saa mitte ainult lihtsa puudutusega abi paluda, vaid ka jagage punkte ja riskantset aega kaardil ja isegi toetavad üksteist mitmesugustes probleemides.

Daamikuul ehk Uptodown ei saa neid kohutavaid andmeid ignoreerida. Nii otsustasime luua valik rakendusi, et saaksite end turvalisemalt ja võimekamalt tunda.

Vaadake, laadige alla ja jagage oma sõpradega:

SOS naine on isikliku isikukaitse rakendus, mida riskirĂĽhma kuuluvad naised saavad kasutada teavitage oma kontakte otsestest riskidest.

Kasutamine on üsna lihtne. Vägivalla korral saate kuni 5 usaldusväärse kontakti meeldetuletamiseks vajutage nuppu SOS, saates hädasõnumi oma praeguse asukohaga. See on ka võimalik jagada anonüümseid kontosid oma kogemustest, aidata sarnastes olukordades teisi naisi.

Seal väljas on rakendus, mis hoiab ära naiste ahistamise, teatades sündmustest kaardil Selle rakenduse töötas välja 17-aastane Brasiilia tüdruk Catharina Doria ja selle eesmärk on naistele meelde tuletada teatud kohtade ja aegade riske.

Pärast selle avamist on kasutajal otsene juurdepääs oma praegusele asukohale, kus nupuvajutusega ‘Mind kiusati! “, Saate juhtumist teisi kasutajaid teavitada. Selleks on vaja vastata lĂĽhikesele kĂĽsimustikule, sisestada aadress, kus ahistamine toimus, milline oli ahistamise tĂĽĂĽp, kellaaeg jne.

Austa mind! on see rakendus võimaldab mõne naela abil teistele naistele seksuaalsest või psühholoogilisest väärkohtlemisest rääkida.

Tema kaudu Saate registreerida terveid sündmusi, millele teised rakenduse kasutajad saavad kohe juurdepääsu.

See aitab vältida traumaatiliste olukordade kordumist teatud kohas ja ajal, suurendades naise igapäevaelus turvalisust.

päästa Maarja on Piauí osariigi valitsuse teenistus võimaldab naiste kaebusi esitada anonüümselt.

Sõnumeid saadetakse turvaliste kanalite kaudu ja saab riigiteenistuja, kes jätkab selle juhtumi järgimist.

Pange lusikas on koostöövõrgustik, mis aitab perevägivalla ohvriga naisi. See rakendus ühendab abi vajavaid kasutajaid otse teistega, kes saavad selles vabatahtlikult osaleda.

Platvorm pakub kolme kategooriat abi: Emotsionaalne abi, ideaalne ventilatsiooniks ja vägivallatsükli katkestamiseks kodus; Juriidiline nõustamine vastata juriidilistele küsimustele ja kaebustele; Lisamine tööturule, aidata tööotsimisel ja rahalisel iseseisvusel. Kõik töötab anonüümse vestluse kaudu, millele pääsevad juurde ainult naised. Turvakaalutlustel kustutatakse vestlused iga 24 tunni järel.

MÕTles töötab läbi kahe integreeritud rakenduse. Kasutaja installib selle oma seadmesse ja palub politseiametnikel või usaldusväärsel kontaktisikul ANJO APP talle installida. Kui olete ohus, vajutage oma täpse asukoha kaitsjale saatmiseks ALERT-NUPpu.

PenhaS konto a-ga naiste õigustega seotud uudisvoog, lähima naispolitseijaoskonna asukoht kaardil ja vestelda teiste kasutajatega ning agressiooni korral teavitada usaldusväärseid kontakte. See paistab silma, sest see aitab naistel mitte ainult üksteist kaitsta, vaid ka teadvusta neile oma tugevust ja väärtust.

SOS – Maria da Penha seadus on rakendus, mis teavitab agressiooni korral kasutajaid ja usaldusväärseid kontakte. Kui teid ähvardab vägivald, kasutaja peab Metropolitan Civil Guard’i aktiveerimiseks vajutama ainult hädaolukorra nuppu ja teie hädaabikontakt. Teie praegune asukoht saadetakse koos teie probleemitaotlusega. Peale selle See rakendus võimaldab agressori vastu tõendite logisid pidada, suurendades teenuse kiirust kiireloomulisuse osas.

Kuigi need on head alternatiivid tavapärastele kaebustele, ei saa me neid mainimata jätta Paljudel selle artikli tootmise ajal testitud rakendustel oli tõsiseid puudusi või need lõpetati.

Niisiis, juhtisime tähelepanu sellele, et sõjaväepolitsei infoliin 190 on endiselt kiireim viis abi saada. See teenus on saadaval 24 tundi aastaringselt ja kogu riigi territooriumil.


Loe ka: 4 rakendust, mida iga naine peaks teadma (inglise keeles)