Brasiilia seaduste muudatused teie andmete kaitsmiseks Internetis Internet
BLOG

Brasiilia seaduste muudatused teie andmete kaitsmiseks Internetis Internet

Isikuandmete kaitse üldise seadusega (LGPD) toodud uued määrused, mis antakse välja 9. juulil ametlikus ühingute kataloogis, jõustuvad järgmise aasta augustis. Kuni selle ajani peavad ettevõtted kohanema Interneti-kasutajate isikliku teabe kasutamise konkreetse olukorraga, kes saavad neist toimingutest kasu.

LUGEGE: andmepüük: leidke pettus, mis põhjustab 90% Interneti-vargustest

mida ütles andmekaitse, digitaalseaduse ja intellektuaalomandi spetsialist, ütles ASBZ Advogadose partner Luiza Sato. Tema sõnul pakub paljude ettevõtete võetud praktika kasutustingimusi ja privaatsuspõhimõtteid, millest on raske aru saada, ning julgustab ühe klõpsuga leppima kokku, et "nad on kõik läbi lugenud ja vastu võtnud, päevad on määratud". Uus seadus nõuab, et kasutajale peab olema selge, millega ta nõustub, ja peab olema teavet, mida oleks võimalik mõista. Võimaluse korral peavad lepingud olema granulaarsed, st kõiki neid korraga aktsepteerimata, kuid eraldi iga andmetöötluse erineva vormi või eesmärgi osas, selgitas ta.

LGPD tehtud muudatustest saavad kasu fotointerneti kasutajad: TechTudoLGPD tehtud muudatustest saavad kasu fotointerneti kasutajad: TechTudo

LGPD tehtud muudatustest saavad kasu fotointerneti kasutajad: TechTudo

Veel üks punkt, mille LGPD toob Sato sõnul kaasa soovimatute e-kirjade arvu vähenemisele postkastis. "Selle põhjuseks on asjaolu, et ettevõtetel peab olema õiguslik alus, mis õigustab nende sõnumite saatmist, näiteks: vastuvõtja nõusolek, juriidilised või regulatiivsed kohustused või lepingulised järeldused, spetsialistide hoiatamine.

Kuid muutused ei piirdu sellega. Ettevõtted peavad endiselt kohanema muude standarditega, näiteks lihtsustama toodete või teenuste ostmise vorme Internetis. "Selle põhjuseks on asjaolu, et seaduses on üks olulisi põhimõtteid, see tähendab, et ettevõtted peavad käsitlema andmeid, mis on asjakohased, proportsionaalsed ja mitte ülemäärased," teatab Sato, kelle näited on järgmised: "Me ei pea enam rääkima südamemeeskonnast, koera nimest, kaalust ja pikkusest lihtsa rösteri ostmiseks.

Riiklik andmekaitseamet

Lisaks Interneti-kasutajate muudatustele saavad ettevõtted ja üksused, kes tegelevad otseselt tarbijate isikuandmetega, nende ees ka uue stsenaariumi. Seaduse rakendamise jätkamiseks on loodud riiklik andmekaitseamet (ANPD), mis muudab ka reegleid ja jälgib protseduure.

Sato selgitas, et turvalisusega seoses näeb seadus ette, et igaüks, kes töötleb isikuandmeid, peab kasutama tehnilisi ja haldusmeetmeid, mis suudavad neid kaitsta näiteks loata juurdepääsu või eraelu puutumatust ohustavate olukordade eest. "Seadusega kaasnenud suur uudsus on kohustus teavitada ANPD-d ja valdajaid turvaintsidentide juhtumitest, mis võivad põhjustada valdajatele olulisi riske või kahju, näitavad spetsialistid. Tema sõnul on üks seaduses sätestatud karistusi, mida ANPD võib kohaldada. , trahvid rikkumiste eest kuni 2% reegleid rikkuvate või neid rikkuvate ettevõtete puhastulust.

Andmekaitsest rääkides peab igaüks, kes kasutab suhtlusvõrgustikku, olema valvas. Liigne kokkupuude Internetiga ei ole seadusega kaitstud. See tähendab, et kui teil on vabadus jagada isiklikku teavet näiteks Facebooki, Instagrami või Twitteri kaudu, võite silmitsi seista üsna tõsise probleemiga.

Spetsialistid hoiatavad isikuandmete avaldamise riski eest sotsiaalvõrgustikes Foto: Tainah Tavares / TechTudoSpetsialistid hoiatavad isikuandmete avaldamise riski eest sotsiaalvõrgustikes Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Spetsialistid hoiatavad isikuandmete avaldamise riski eest sotsiaalvõrgustikes Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Sato hoiatas, et iga päev tuleb olla ettevaatlik, et andmetele rohkem kaitset lisada. "Suhtlusvõrgustike kasutajad peavad alati aru saama, miks lepinguline teenus on tasuta. Kui te ei maksa teatud teenuste eest midagi, siis võivad teie isikuandmed sisaldada seda makse. Oma isikuandmete kasutamise teadmiseks on väga huvitav lugeda kasutustingimusi ja privaatsuspoliitikat, hoiatada Ekspert rõhutas, et ka sotsiaalvõrgustikud peavad kohandama LGPD-d ja pakkuma hõlpsamini mõistetavaid kasutustingimusi ilma seaduslike ja juriidiliste kirjadeta.

Muud spetsialistide esile tõstetud punktid on järgmised: hoiduge kummalistest linkidest, ärge edastage pangandus- ja finantsandmeid ega paljastage isikut tõendavate dokumentide, diplomite, lepingute ega muu isikuandmeid sisaldava materjali fotosid. Arvamusi avaldavad postitused võivad levitada ka teavet, mida saab väärkasutada.