Brasiilia määras Telefónicale 4,6 miljoni euro suuruse trahvi ja määras eraldise, kui PT lahkus Vivost

Brasiilias heaks kiidetud projekt Interneti õiguste ja kohustuste määratlemiseks

Nn Marco Civil läheb nüüd Brasiilia senati juurde kavatsusega, et see kiidetakse heaks aprilli lõpuks, kui São Paulo linn korraldab Internetis rahvusvahelist valitsemistava konverentsi.

Tulevased seadused määratlevad Interneti-kasutajate õigused ja kohustused ning kehtestavad reeglid tarnijatele ja Brasiilia tehnoloogiaettevõtetele. Ettepanek sai riigis kõlapinda pärast NSA spionaažiskeemist põhjustatud skandaali.

Selle ettepaneku põhipunktide hulgas on kasutajate eraelu puutumatuse õiguste tagamine, eriti seoses internetisuhtluse puutumatuse ja konfidentsiaalsusega.

Selles mõttes näeb eelnõu ette, et Interneti-juurdepääsu pakkujad on kohustatud pidama kasutajate juurdepääsu tundide ja ühenduse lõppemise arvestust kuue kuu jooksul.

Veebikasutajate juurdepääsetavate lehtede ja sisu registreerimine ei ole seaduslik ning lisatakse, et isikuandmeid saab ettevõttes kasutada ja säilitada alles pärast lepingus täpsustamist.

Neutraalsuse osas öeldakse ettepanekus, et pakkujad ei saa piirata kasutajate juurdepääsu teatud sisule ega nõuda iga pakutava teenuse tüübi eest erinevaid hindu.

Siiski tehti kindlaks, et erandjuhtudel võivad mõned saidid kiirusest kasu saada, näiteks Federal Revenue – Brazilian Finance – veebisait maksude esitamise ajal.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi