Briti politsei otsis Darknetist läbi sadu arvatavaid pedofiile

Briti politsei otsis Darknetist läbi sadu arvatavaid pedofiile

Suure operatsiooni käigus arreteeris Briti politsei 660 inimest, keda kõiki kahtlustati pedofiilide harjutamises. Suurbritannia riiklik julgeolekuagentuur (NCA) kasutab Darknetit mitmete arreteerimiste tegemiseks ning vahi all olevate kahtlusaluste suur arv aitab julgeolekujõududel paremini mõista, kuidas see Interneti pimedas küljes toimib.

Enamik veebifaile, mis võimaldavad juurdepääsu pedofiilide sisule, on hostitud välisriikide serverites ja on saadaval ainult Darknetis.

NCA üks juht Phil Gormley jättis kurjategijatele hoiatuse, öeldes, et ükski Interneti osa pole ligipääsmatu ja täiesti privaatne. Lisaks aitavad julgeolekujõudude enam kui 600 vahistamist mõista, kuidas kurjategijad, antud juhul väidetavad pedofiilid, selles vähekasutatud Internetis tegutsevad.

Arvatakse, et Suurbritannia vastutab 1% Darkneti liikluse eest.

BBC teatel on operatsioon Notar – megareidipolitseile antud nimi – vaid ĂĽks osa suuremast pingutusest, mis tuleb veel teha, et proovida vabaneda pedofiilide veebisaitidest ja veebisaitide administraatoritest.

Rünnaku käigus konfiskeeriti ka enam kui üheksa tuhat elektroonikaseadet, sealhulgas arvutid, kõvakettad ja nutitelefonid.

Kirjutage märkmeid: teksti muudetakse lugeja märke põhjal

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi