Britid toovad enne aasta lõppu teedele juhita autosid

Kinnitati projekt Doveri ja Londoni vahelise koridori loomiseks selle sõidukitüübi liiklemiseks, projekt, mis eeldaks 15 miljoni naela rahastamist intelligentse liikumisfondi toetusel, mis loodi transpordi innovatsiooni toetamiseks. Guardian on sellest ajast alates teatanud, et lisaks Doveri-Londoni suhtele valmistab valitsus ette sama tüüpi katsete läbiviimiseks ka Greenwichi, Milton Keynesi, Coventry ja Bristoli teid.

Otsuse esitanud ametnik väitis, et juhita autod olid tööstuse viimaste aastate suurim revolutsioon ja selgitas sel viisil Ühendkuningriigi positsiooni tähtsust osaleda viimastes sammudes enne selle sõiduki turule toomist.

Google võib olla nende ettevõtete hulgas, kes kasutavad infrastruktuuri oma autonoomsete autode väljatoomiseks, kuid ettevõte pole seda teavet veel kinnitanud. Viimaste kuude jooksul on ilmnenud palju teavet, mis näitab, et Suurbritannia valitsuse ja Ameerika ettevõtete vahel on läbirääkimised testide laiendamiseks Ühendkuningriigile, milleni valitsus on kindlalt pühendunud.

Nissan, mis hakkab tootma Suurbritannia esimest juhita autot selle turu jaoks, võib olla veel üks infrastruktuuri kasutaja ja sama juhtub Land Roveri ja Jaguariga.

Google’i korraldatud testid on seni läbi viidud ainult Ameerika Ăśhendriikides, Texase ja California osariikides.