BrĂĽssel investeerib Euroopa superarvutitesse 1000 miljonit eurot

Euroopa arvutusvõimsuse suurendamise idee on vana ja integreeritud digitaalsete strateegiatega, eesmärgiga rakendada superarvuteid teaduse arengule muu hulgas ka tervise, ohutuse ja keskkonna valdkonnas.

Strateegia elluviimiseks luuakse EuroHPC, ühisettevõte, mis kehastab uut õigus- ja rahastamisstruktuuri, mis vastutab suure jõudlusega suure jõudlusega andmetöötluse (HPC) infrastruktuuri omandamise, arendamise ja juurutamise eest Euroopas. vastavalt täna avaldatud avaldusele.

Lisaks toetab ta uurimis- ja innovatsiooniprogramme tehnoloogia ja masinate (arvutiseadmed) ning rakenduste (tarkvara) arendamiseks, mis saavad selle superarvuti juures töötada.

Komisjon põhjendab seda plaani sellega, et praegu pole Euroopa Liidus (EL) olemasolev arvutusvõimsus tema arvutusvajaduste rahuldamiseks piisav ja seetõttu toimub andmetöötlus väljaspool ELi, ohustades privaatsust, andmekaitset ning omandiõigust ja saladusi. kaubandus.

“Ăśkski riik, ĂĽkski ĂĽlikool ega ĂĽkski ettevõte ei saa saavutada seda, mida me täna teeme,” ĂĽtles Euroopa teadusuuringute, teaduse ja innovatsiooni volinik Carlos Moedas pressikonverentsil, väites, et “superarvutid muudavad masinõppe murranguliseks. , mida nimetatakse “masinõppeks” ja see õppimine muudab teaduse ise.

Praeguse mitmeaastase finantsraamistiku kohaselt on ELi panus EuroHPC-sse umbes 486 miljonit eurot, millest lisanduvad liikmesriikide ja seotud riikide panused, kokku kokku.

Avalikud investeeringud on kokku ja kuni 2020. aastani umbes miljard eurot, millele lisandub selles algatuses osalevate eraõiguslike üksuste mitterahaline panus.