BrĂĽssel loodab, et aitate kujundada digitaalse hariduse ĂĽmberkujundamise tulevikku

COVID-19 avaldab suurt mõju Euroopa Liidule (EL) ja Brüssel on seisukohal, et see rahvatervise kriis võib olla võimalus digitaalseks ümberkujundamiseks Euroopa Liidus. Euroopa Komisjon soovib nüüd kuulda eurooplasi väljakutsetest, mis neil vanemate, õpetajate ja üliõpilastena kaugõppe uues tegelikkuses silmitsi seisavad.

Tähtajaks 4. september on käimas avalikud konsultatsioonid, mille eesmärk on aidata Euroopa Komisjonil kujundada EL-i haridus- ja koolitussektori digitaalset ümberkujundamist. Pikaajalise eesmärgina soovib Brüssel suurendada kodanike digitaalset kirjaoskust ja aidata EL-i riikidel teha koostööd, et kohandada oma haridus- ja koolitussüsteemid digiajastule. EÜ eesmärk on ka kasutada Interneti potentsiaali, et muuta Interneti-juurdepääs haridusele kättesaadavaks kõigile eurooplastele.

Tõde on see, et pandeemia keskel on kaugõppega tõstatatud palju probleeme. Sellega seoses teatas valitsus hiljuti, et eraldab järgmisel aastal 400 miljonit eurot, et tagada üldine juurdepääs arvutitele ja Internetile.

Hoolimata vanemate, õpetajate ja õpilaste raskustest riigis on Portugal neljas Euroopa riik, kus on rohkem õpetajaid, kes investeerivad kaugklassi koolitusse. Andmed näitavad, et Microsofti koolituskeskuses registreeritud portugali õpetajate arv on märkimisväärselt suurenenud.