contador gratis Skip to content

BrĂŒssel soovib, et digitaalsete oskustega eurooplased saaksid pĂ€rast pandeemiat tööturul lĂ€bi lĂŒĂŒa

BrĂŒssel soovib, et digitaalsete oskustega eurooplased saaksid pĂ€rast pandeemiat tööturul lĂ€bi lĂŒĂŒa

Euroopa Komisjon soovib, et Ă”petajad, töötajad ja vĂ€rbajad aitaksid tagada, et eurooplased oleksid varustatud digitaalsete oskustega, et neil oleks pĂ€rast COVID-19 töömaailmas edu saavutada. Selleks kĂ€ivitas BrĂŒssel DigComp at Work aruandes uue juhise, mis sisaldab praktilisi samme, olulisi toiminguid, nĂ€punĂ€iteid ja veebiressursse.

Nagu selgitas innovatsiooni, teadusuuringute, kultuuri, hariduse ja noorsoo volinik Mariya Gabriel, on pandeemia COVID-19 toonud tööturul selged muutused ja nĂŒĂŒd on vaja kohaneda. “Viimastel kuudel on sotsiaalne distantseerumine muutnud töökohal suhestumise, uurimise ja uuendamise viisi ning peame andma inimestele Ă”iged digioskused, et nad saaksid edasi töötada.”

Toetades digitaalse ĂŒlemineku haldamist selle dokumendi keskmes, mis esitati juuli alguses, Euroopa oskuste tegevuskava, jĂ€tkab komisjon seda tööd sĂŒgisel. Sel ajal esitab ta ajakohastatud digitaalse hariduse tegevuskava ja paljastab rohkem ĂŒksikasju Euroopa haridusruumi ĂŒlesehitamise kohta.

Komisjoni jaoks mĂ€ngib Euroopa Liidu digipĂ€devuse raamistik (DigComp) olulist rolli riikide, ettevĂ”tete ja sotsiaalpartnerite tööturu toetamisel. Selles juhtumianalĂŒĂŒsis on toodud digitaalse kompetentsuse arendamise praktilised nĂ€ited koos juurutusjuhendiga, mis pakub DigCompi spetsiifilisi juhiseid, nĂ€iteid ja ressursse.