Brüssel soovib, et digitaalsete oskustega eurooplased saaksid pärast pandeemiat tööturul läbi lüüa

Euroopa Komisjon soovib, et õpetajad, töötajad ja värbajad aitaksid tagada, et eurooplased oleksid varustatud digitaalsete oskustega, et neil oleks pärast COVID-19 töömaailmas edu saavutada. Selleks käivitas Brüssel DigComp at Work aruandes uue juhise, mis sisaldab praktilisi samme, olulisi toiminguid, näpunäiteid ja veebiressursse.

Nagu selgitas innovatsiooni, teadusuuringute, kultuuri, hariduse ja noorsoo volinik Mariya Gabriel, on pandeemia COVID-19 toonud tööturul selged muutused ja nĂĽĂĽd on vaja kohaneda. “Viimastel kuudel on sotsiaalne distantseerumine muutnud töökohal suhestumise, uurimise ja uuendamise viisi ning peame andma inimestele õiged digioskused, et nad saaksid edasi töötada.”

Toetades digitaalse ülemineku haldamist selle dokumendi keskmes, mis esitati juuli alguses, Euroopa oskuste tegevuskava, jätkab komisjon seda tööd sügisel. Sel ajal esitab ta ajakohastatud digitaalse hariduse tegevuskava ja paljastab rohkem üksikasju Euroopa haridusruumi ülesehitamise kohta.

Komisjoni jaoks mängib Euroopa Liidu digipädevuse raamistik (DigComp) olulist rolli riikide, ettevõtete ja sotsiaalpartnerite tööturu toetamisel. Selles juhtumianalüüsis on toodud digitaalse kompetentsuse arendamise praktilised näited koos juurutusjuhendiga, mis pakub DigCompi spetsiifilisi juhiseid, näiteid ja ressursse.