BrĂĽssel sundis Netflixi ja Amazoni tootma Euroopas rohkem filme ja sarju

Sellised voogedastusteenused nagu Netflixi ja Amazoni pakutavad teenused peavad peagi tagama Euroopa Liidus vähemalt 30% kohaliku sisu.

Eelmise aasta aprillis väljakuulutatud eeskirjade kehtestamise kohta on juba sõlmitud lõplik kokkulepe võrgu-, sisu- ja tehnoloogiaportfelli eest vastutava Roberto Violaga, et kvoodid jõustuvad detsembris. Volinik selgitas väljaandele Variety avalduses, et lõpphääletus oli veel puudu, kuid see oli “lihtsalt formaalsus”.

Lisaks sisu osakaalu suurendamisele peaksid ettevõtted suurendama Euroopa toodangule antavat nähtavust, andma neile rohkem tähelepanu oma raamatukogudes, samuti suurendama vanal mandril toodetud filmide ja sarjade investeerimist.

Sel eesmärgil saavad nad luua oma sisu, osta seda kolmandatelt isikutelt või anda oma panus filmi- ja teletootmise riiklikesse fondidesse.

Eeskirjade jõustumisel on liikmesriikidel nende rakendamiseks 20 kuud. ELi riikidel on võimalus otsustada suurendada kvooti 40% -ni ja nad saavad ka otsustada, kas nad soovivad kehtestada minimaalse toodangu koguse või rakendada riiklikusse fondi makstavat lisatasu.