Brüsselis on uued reeglid, mis tagavad eurooplaste veebipõhise privaatsuse

Euroopa Komisjon esitas sel teisipäeval ettepaneku, millega kavatsetakse võrguteenuste pakkujatele, nagu WhatsApp, Messenger või Gmail, anda suurem vastutus kasutajate ja nende isikuandmete kaitse osas.

Reutersi sõnul on eesmärk anda Euroopa kasutajatele võimalus oma eelistuste ja uuringute põhjal valida, kas digitaalteenuste pakkujad jälgivad nende veebitegevust, et näidata neile isikupärastatud reklaame.

Ettepaneku eesmärk on ka ületada regulatiivne lõhe telekommunikatsioonioperaatorite ja sideteenuste vahel, mis oli eelmises seaduses olemas ja mida traditsiooniline sektor tugevalt kritiseeris.

Lisaks võimaldab see operaatoritel juurdepääsu ja kasutada oma kliendi metaandmeid – näiteks kõne kestust ja asukohta -, et nad saaksid selle teabe põhjal pakkuda täiendavaid teenuseid ja pääseda juurde uutele tuluallikatele.

Kehtivad Euroopa reeglid ei luba neil ettevõtetel sellele andmetüübile juurde pääseda. Uudisteagentuuri sõnul ei ole nüüd esitatud ettepanekud endiselt piisavad telekommunikatsioonisektori nõudmiste rahuldamiseks, mis rõhutab, et selle kehtestatud standardid on endiselt palju karmimad kui digitaalteenuste suhtes, mis pakuvad sarnaseid teenuseid nagu Messenger, Skyper ja WhatsApp.

Mõned veebimaailma reklaamijad leiavad, et väga ranged reeglid, mis veelgi vähendavad kübermutterite juurdepääsu teabele, võivad äärmuslastespeatage paljude saitide tasuta teenuste pakkumine.

Uute reeglite rikkujaid trahvitakse kuni 4% kogu nende käibest kogu maailmas.

Ettepanek peab juriidilise jõu saamiseks veel läbima Euroopa Parlamendi “sõela”.

Võib-olla tasub üle vaadata Euroopa Komisjoni 2016. aasta augustis tehtud uuring. Kogutud andmed näitavad, et 78% ELi kodanikest ja organisatsioonidest tunnistab, et nad ei usalda sideteenuse pakkujaid, lisades, et ei pea tarbijate privaatsuse kaitset. kasutajad on oma prioriteetide loendi tipus.