Bulgaaria, Kreeka ja Serbia liiguvad edasi uue Euroopa 5G “koridori” abil autonoomsete autode jaoks

2018. aasta digitaalsel assambleel Sofias kõik kolm riiki ühinevad Euroopa koostöövõrgustikuga mille eesmärk on luua 5G võrgul põhinev prioriteetne kiirteevõrk autonoomse sõidutehnika arendamiseks.

Idee on testida autonoomse sõidutehnika kolmandat taset (koos autojuhi tasuga) Bulgaariat, Kreekat ja Serbiat ĂĽhendavatel teedel Thessaloniki – Sofia – Belgradi koridori kaudu, samuti 5G võrku, mis hakkab 2019. aastal reaalsuseks muutuma mitmes Euroopa linnas.

tech 5G europa “data-title =” tech 5G europa – Bulgaaria, Kreeka ja Serbia liiguvad edasi uue Euroopa 5G “koridori” autonoomsete autode jaoks – SAPO Tek> Euroopa 5g tek

Mitmed riigid on selles projektis autonoomsete autotestivõrkude loomisel juba kaugemale jõudnud, nimelt Prantsusmaa, Saksamaa ja Luksemburg ühiste koridoridega Luksemburgi, Metzi ja Merzigi vahel.

Norral, Soomel ja Rootsil on ka see algatus koridoriga E8 Tromsø (Norra) ja Oulu (Soome) vahel ning koridoriga E18 Helsingi, Stockholmi ja Oslo vahel. Portugal ja Hispaania liitus nimekirjaga selle aasta aprillis, kusjuures Vigo ja Porto ning Évora ja MĂ©rida on kaks “koridori”, mille kaudu testitakse 5G võrgul põhinevat Euroopa autonoomset autotehnoloogiat.