contador gratis Skip to content

Bumble: kaheksa fakti Tinderi rivaalsuhete rakenduse kohta

Bumble: kaheksa fakti Tinderi rivaalsuhete rakenduse kohta

Bumble on Androidile ja iPhone’ile (iOS) mõeldud suhterakendus, mis töötab sarnaselt Tinderiga, kuid eristub konkurentidest seetõttu, et pakub naistele ainuõigust pärast mängu esimesi samme astuda. Bumble’il on muid täiendavaid funktsioone, nagu kasutajate kontrollimine võltskontode loomise vältimiseks, ja funktsioonid võitlustavade vastu kummitus, see tähendab, et kui keegi lõpetab elumärkide ilmumise ja kaob vestlusest nagu tõeline kummitus. SEE TechTudo toob allpool olevas loendis kaheksa kurioosumit feministlike tutvumisrakenduste kohta.

LOE: Tinderi töökohad leiavad teile sobivaima töö

Ăśks 7-st Bumble on Tinderi rivaalirakendus – Foto: Disclosure / Bumble

Bumble on Tinderi rivaalsete suhete rakendus – Foto: Disclosure / Bumble

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

2 7-st Bumble on Tinderi rivaalirakendus – Foto: Disclosure / Bumble

Bumble on Tinderi rivaalsete suhete rakendus – Foto: Disclosure / Bumble

Rakenduse nimi pärineb inglise keeles verbist “bumble”, mis viitab mesilase tekitatud buzzile ja tähendab “segasel viisil rääkimist või liikumist”. Rakenduse ĂĽhe asutaja Whitney Wolfe jaoks oli valik “õnnis õndsus”. Esquire’ile antud intervjuus selgitas ta, et veetis nädalaid vene sõnageneraatori abil, et lõpuks soovitaks meeskonnaliige ainult praegust nime.

“Algul pööritasime kõik silmi,” tunnistas Tinderi endine töötaja Wolfe intervjuus. “Aga siis mõtlesime selle ĂĽle. Oota hetk. Kimalane – nagu mesilaste selts. Seal on mesilasema, vastutustundlikud naised ja see on tõesti auväärne kogukond. Kõik on seotud mesilasema ja kõigi koos töötamisega. See oli väga õnnelik õnnetus. ”

2. Naised peavad kõigepealt saatma sõnumeid

3/7 Bumble’is on naistel ainupädevus esimese sõnumi saatmiseks – Foto: Pond5

Bumble’is on naistel ainupädevus esimese sõnumi saatmiseks – Foto: Pond5

Kui tarus keerleb kõik mesilasema ĂĽmber, on Bumble’is naine, kellel on õigus vestlust alustada. Eri soost paaride omavahelises kohtumises peavad esimese sõnumi saatma nad. Funktsiooni, mis annab rakendusele feministliku pealkirja, eesmärk on anda naistele volitused ja võimaldada neil otsustada, kellega nad rääkida tahavad. Nii välditakse meeste saadetud seksistlike ja rõvedate sõnumite pommitamist, mis on levinud tava konkureerivates suhterakendustes.

3. Homoseksuaalsed paarid on teretulnud

4 7-st homoseksuaalist võib ka Bumble’ilt leida partnereid – Foto: Disclosure / Bumble

Homoseksuaalid leiavad Bumble’ist ka partnereid – Foto: Disclosure / Bumble

Bumble ei nõua kasutajatelt rakenduse kasutamiseks seksuaalsuse määratlemist. Teavitage mind lihtsalt, kui olete huvitatud meestest, naistest või mõlemast ja rakendus näitab teile sobivat profiili. Geipartnerite ühilduvuse huvides ei kehti ülaltoodud punktis kirjeldatud reegel: kõik huvilised saavad vestlust alustada.

4. Võite otsida sõpru või võrku

5/7 Bumble BFF ja Bumble Bizz võimaldavad teil leida sõpru ja ärisidemeid – Foto: Disclosure / Bumble

Bumble BFF ja Bumble Bizz võimaldavad teil leida sõpru ja ärisidemeid – Foto: Disclosure / Bumble

Erinevalt sarnastest teenustest ei ole Bumble ainult armulugu. Kasutajad, kes ei soovi romantilisi partnereid leida, saavad rakenduse BFF-režiimile lülitada parimad sõbrad igavesti, parim sõber igavesti inglise keeles), mis näitab inimesi, kes otsivad sõprust. Sellisel juhul võib igaüks olla esimene, kes vestlust alustab.

Erinevate vaatajaskondade vajaduste rahuldamiseks pakub Bumble ka reĹľiimi “Bizz”, mis on sõna mitteametlik lĂĽhend Ă„ri (äri, inglise keeles). See funktsioon töötab sarnaselt reĹľiimiga “BFF”, kuid on suunatud neile, kes otsivad professionaalset ĂĽhendust.

5. Konto kontrollimine

Bumble’il on funktsioon, mis kontrollib kasutaja identiteedi autentsust. Need, kes rakenduses registreeruvad, peavad endast foto tegema, tehes rakenduses teatud Ĺľeste. Kui identiteet on kinnitatud, lisab sĂĽsteem profiilile sinise ikooni, mis näitab teistele kasutajatele, et konto on tõeline. Sellega hoiab rakendus platvormil ära botide ja sägade pettused.

6. Kummituseks pole ruumi

6/7 Kasutaja peab sõnumile vastama 24 tunni jooksul, et vaste ei aeguks – Foto: Disclosure / Bumble

Kasutajad peavad sõnumitele vastama 24 tunni jooksul, et vasted ei aeguks – Foto: Avalikustamine / Kummitus

Et võidelda nähtusega, mida nimetatakse kummitus, mis juhtub siis, kui keegi “kaob” veebivestlusest ilma nähtava põhjuseta, nõuab Bumble, et väljuvatele sõnumitele vastataks 24 tunni jooksul. Näiteks heteroseksuaalsetes matšides peavad naised selle ajaintervalli jooksul vestluse alustama, vastasel juhul matš tĂĽhistatakse, nagu poleks seda kunagi olnud. Sama lugu on meestega, kes esimese sõnumi saamisel ei vastanud ettenähtud aja jooksul.

Tasub mainida, et rakendus võimaldab meestel kombinatsiooni pikendada 24 tunniks, kui naine ei saada oodatud perioodil esimest sõnumit. Seda funktsiooni saab kasutada ainult ühes mängus päevas, välja arvatud juhul, kui kasutaja uuendab Bumble BoostVersioon: millal lisatasu rakendus.

7. Juriidilised lahingud Tinderiga

Tinderi eest vastutavad Bumble App ja Match Group on viimase kahe aasta jooksul silmitsi seisnud rea seaduslikke lahinguid. Kõik algas 2017. aasta juunis, kui teine ​​ettevõte tegi pakkumise konkurendi ostmiseks 450 miljoni dollari eest. Varsti pärast seda lĂĽkati selle väärtus tagasi, kuna seda peeti alaturuks – Bumble’i väärtus oli sel ajal ĂĽle miljardi dollari.

Seitsmest seitsmest Tinder ja Bumble on olnud seaduslikus lahingus alates 2017. aastast – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Tinder ja Bumble on olnud seaduslikus lahingus alates 2017. aastast – Foto: Marvin Costa / Tech

2018. aastal kaebas Match Group Bumble’i kohtusse, väites, et on potentsiaalsete taotlejate vastuvõtmiseks või tagasilĂĽkkamiseks kasutanud Tinderi poolt patenteeritud funktsioone, nagu vastastikune vastuvõtt (nn vasted). Nii juhtus näiteks Bumble’i SuperSwipe’iga, millel on samad omadused kui Tinderi Super Like’il. Kui kaks Bumble’i asutajat Match Groupis töötasid, väitis Match, et nad töötasid rakenduse välja töötajatena.

Seejärel oli 2018. aasta märtsis Bumble’i kord kohtumiste grupp 400 miljoni dollari eest kohtusse kaevata, märkides, et tema konkurendid kasutavad ärisaladuste ĂĽle peetavaid läbirääkimisi. Novembris aga heitis sĂĽĂĽdistaja hagi maha.

Bumble’i erinevus on omadused “Minu sammu tegija”, mis aitab kasutajatel flirtida. Lisaks foto valimisele ja kuni 300 tähemärgi pikkuse elulookirjutuse kirjutamisele on kõigil suhterakendust kasutavatel inimestel võimalus valida 39 harjumuse ja isiksuse kohta vastatava kĂĽsimuse seast kolm. „Ballaadid või Netflix?”, „Kui mul oleks superjõude, oleks see…” ja „Minu kuulus lapsepõlve armastus on…” on mõned näited kasutajate valitud teemadest profiili tõstmiseks.

Rakendus Spy Likes, kas Tinder tõesti töötab? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Mis on Tinder ja kuidas see töötab

Mis on Tinder ja kuidas see töötab