Cabovisão kaotas agressiivse konkurentsi tõttu 13 tuhat abonenti

Altice esitas selle aasta teise kvartali tulemused ja selgus, et aprillist juunini polnud kontserni kuuluvate ettevõtete tegevus Portugalis kõige parem.

Tarbija tasandil langes Cabovisão tulu 10% 25,2 miljoni euroni, seda peamiselt kaotatud klientide tõttu. Võrreldes 2013. aasta sama perioodiga kaotasid telekommunikatsioonioperaatorid 13 tuhat abonenti ja võrreldes selle aasta esimese kvartaliga kolm tuhat tarbijat. Cabovisãol on praegu 230 tuhat liitujat.

Peale kasutajate arvu vähenemise langes Altice ka keskmise tulu kasutaja kohta (ARPU) vähenemisele: 2,2%, mis tähendab, et operaator teenib iga kliendiga umbes 34,35 eurot.

Prantsuse telekommunikatsioonigrupp selgitas oma avalduses, et negatiivseid tulemusi õigustasid karm konkurents sektoris Portugalis, teiste operaatorite vastuvõetud hinnapoliitika ja agressiivne kampaania, tundes siiski riigi läbielatud majanduskriisi mõju.

Kuid Altice’i Portugali halb kvartal hõlmab ka äritegevust (B2B), kus tulud kahanesid 12% 22,6 miljoni euroni.

B2B valdkonnas olid kahjumid peamiselt tingitud mõnede klientide aktiivsuse vähenemisest ja viimase aasta jooksul sõlmitud lepingute uuesti läbirääkimistest.

Võttes arvesse kõiki Altice’i ĂĽlemaailmseid tulemusi, langes Prantsuse ettevõte tuludes 1,3% 837 miljoni euroni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi