Californias testitud autonoomse takso teenust

Ameerika Ühendriikides asuv California osutas keeldumist lubada autonoomsete sõidukitega katsetamist avalikel teedel, nii et keeldus autoriseerimisest enam kui 50 reisijateveo sektoriga seotud ettevõttel, kuid otsustas vahepeal oma seisukohta muuta. Alates aprillist on USA osariigi reguleerivad asutused andnud rohelise tule kahele katseprogrammile, mis on juba pooleli.

Üks programm paneb autonoomsetele sõidukitele turvajuhid peale, teine ​​keskendub autodele ilma nende viibimiseta. Sel konkreetsel juhul tuleb kõiki sõidukeid pidevalt jälgida kaugjuhtimise teel. Testi üks tingimusi on see, et ettevõte ei saa teenuse eest reisijatelt tasu võtta. Selles etapis peaks transport olema tasuta.

California avaliku teenistuse komisjoni esindaja Liane M. Randolph on kindel, et see katseprogramm algab, näeb selles osariigi reisijateveosüsteemi arengut ja ootab kandidaatettevõtetelt kõrget turvalisust.

Seda tĂĽĂĽpi testimisprogramm võimaldab ettevõtetel koguda reisiandmeid ja parandada oma sĂĽsteeme, kuid samal ajal edendab see teenust, annab kasutajatele enesekindlust. Eriti kui on mingeid uudiseid õnnetustes osalenud autonoomsete sõidukite kohta. Arizona osariigis sõidavad Phoenixi elanikud juba mööda Waymo sõidukit, mis näeb välja nagu “KITT”, ilma juhita roolis, nagu videost näha.