Cambridge Analytica: Suurbritannia trahvis Facebooki 560 000 euroga

Cambridge Analytica: Suurbritannia trahvis Facebooki 560 000 euroga

Facebook kannatas jätkuvalt Cambridge Analytica skandaali mõju all ning Ăśhendkuningriik käskis maksta trahvi 560 000 eurot (500 000 naela), ĂĽtles Lusa. Vaidlus on seaduste rikkumine, kui lubatakse kasutajate teabele juurdepääs ilma nende “nõusolekuta”, ĂĽtles normatiivide järgimist kontrolliv osakond (ICO).

Trahvid teatati teadaolevalt juulis, kui ICO teatas Mark Zuckerbergi ettevõttele, et kavatseb määrata kõrgeima trahvi Cambridge Analytica skandaali tõttu. Ăśksus teatab, et kui tuvastatakse isikuandmete kasutamine, ei tee sotsiaalvõrgustikud kasutajate kaitsmiseks ja asjakohaste meetmete võtmiseks piisavalt hoiatusi. “Selle mõõtme ja kogemustega ettevõtetel peaks paremini minema,” ĂĽtles ICO eest vastutav Elizabeth Denham.

“Nagu me varem ĂĽtlesime, peaksime Cambridge Analytica kohta käivate väidete uurimiseks rohkem tegema ja peaksime 2015. aastal tegutsema,” ĂĽtles Facebooki privaatsusosakonna juhataja Erin Egan avalduses, kui Kuningriigi otsus kuulutati välja. Liit.

Deklaratsiooniprotsessi käigus, mitme Euroopa Parlamendi liikme kuulamisel, teatasid Facebooki juhid, et Euroopa kasutajaandmeid ei jagatud Cambridge Analyticaga. Ettevõte on huvitatud ainult Põhja-Ameerika profiilidest.

Tasub meeles pidada, et lisaks USA presidendivalimiste mõjutamisele on Cambridge Analytica teinud teatavat tööd ka referendumi kontekstis, mis dikteeris Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust.