Cambridge Analytical võib olla juurdepääs andmetele 2,7 miljonilt Euroopa profiililt

Pärast tunnistamist oli ta Cambridge Analytica konsultant kasutatud andmed 87 miljonilt sotsiaalvõrgustiku kasutajalt Poliitiliste kampaaniate mõjutamiseks kogu maailmas on Facebook avaldanud Euroopa Komisjonile, et kuni 2,7 miljonit ELi kodanikku on kahjustatud.

“Facebook on meile kinnitanud, et kuni 2,7 miljoni eurooplase või täpsemalt Euroopa Liidus elavate inimeste isikuandmed võidi Cambridge Analyticale ebaõigesti saata,” ĂĽtles komisjoni esindaja. Euroopa Liit.

Sama pressiesindaja täpsustas, et see teabevõrgustik tuli vastusena selgitustaotlusele, et Euroopa Komisjon loob sotsiaalse võrgustiku seoses vaidlusega ettevõttega Cambridge Analytica.

Christian Wigand märkis ka, et ehkki Facebook garanteerib, et on teiste vajalike juhtumite vältimiseks astunud vajalikke samme, sĂĽvenevad kogukonna juhid sotsiaalvõrgustiku reageerimise ĂĽksikasjadesse. Järgmisel nädalal on kavas ka telefonivestlus Euroopa voliniku ja Portfolio Justice Vera Jourova ning Facebooki “number 2” Sheryl Sandbergi vahel.

Erinevate meediaväljaannetega konverentside kõrval ja pärast Cambridge Analytica skandaali sellistes kĂĽsimustes nagu võltsuudised, poliitilised reklaamid ja vihakõne sotsiaalvõrgustikes tunnistas Facebooki tegevjuht, et võib-olla enamikul enam kui kahest miljardist kasutajast on oma isikuandmed “tagaotsitavad”. “Kolmanda isiku poolt.

Privaatsuse rikkumise alguses oleks see standardfunktsioon, mis võimaldab inimestel sõpru telefoninumbri järgi otsida, vaikeseade on eemaldatud.