Canonical tunneb end “kohustusena” naasta Ubuntu 19.10 32-bitise toe osas

Ubuntu omanik Canonical teatas hiljuti 32-bitise paketi (i386), juba Ubuntu 19.10 versioonis, toetuse lõppemisest, “tappes nii tehnoloogia lõplikult”. Teeme selles kĂĽsimuses uusimad artiklid.

Nende pakettide toetuse lõppedes võivad paljud projektid kohanemise tõttu “kannatada”, näiteks Steam, Lutris ja Wine, kui kõige kuulsamad juhtumid “tantsu” sattumisel. Ja reaktsioon on alanud.

Esimesena võttis sõna Lutrise asutaja Mathieu Comandon oma Twitteris järgmiste sõnadega:

Tõlgi: “Kui proovite eemaldada Linuxi sĂĽsteemide vanade mängude tugi, võitlen ma teie vastu. Ja ma löön sind. “, ja lisas ka:

Tõlgi: “Lutrise tööaeg on iseenesest täiesti kasutu. Meil on sĂĽsteemis kohal mitu olulist raamatukogu. See on ette nähtud jaotustasandil. “

Teisena kommenteerib Canonicali otsust Ethan Lee, CodeWeaversi arendaja (ettevõte, millel on Protoni projektis Valvega partnerlus), kes esitas oma Twitteris järgmise avalduse:

Jeez, arvestades, kui halvad need ühekohalised valimimõõdud on, ei taha ma näha, kui pettunud nad on, kui nad juba terve päeva jooksul juba välja kuulutatud ideed proovivad! https://t.co/Gkblx8mVlR

– Ethan Lee (@flibitijibibo) 21. juuni 2019

Tõlgi: (“Wow, arvestades seda väikest valimimahtu, ei imesta ma, kui pettunud nad tulemustes on, kui nad tegelikult kogu päeva välja kuulutatud ideid katsetavad!”

Lõpuks tuli kogu mõju tekitanud säuts Valve spetsialistilt Pierre-Loup Griffaisilt, kukutades Canonicalile “viitsĂĽtikuga pommi”, öeldes järgmist:

Tõlgi: „Steam ei toeta ametlikult Ubuntu 19.10 ega tulevasi väljalaskeid ega soovita meie kasutajatele. Hindame viise selle häirimise minimeerimiseks olemasolevate kasutajate jaoks, kuid suuname ka oma fookuse teisele jaotusele, mis pole veel otsustatud (TBD = tuleb kindlaks määrata). “

Kas pärast tormi tuli vikerkaar?

Kõik see juhtub nädalavahetusel, kui see keeristorm “maandub” Linuxi maailmas. Sel esmaspäeval (24) teatasid mitmed välis- ja Brasiilia portaalid pommitamisest, kuid ei rõhutanud Canonicali märkmeid oma ajaveebides, mis oli minu jaoks väga halb, aga igatahes. Mõju arvestades avaldas Canonical oma ametlikus ajaveebis märkuse, mida on harva näha, eriti lauaarvutite ajaveebisegmendis, veelgi enam mängijate publikule ja kodukasutajate “tabeli” poolt. Märkused algavad järgmisega:

„Tänu mängijate, Ubuntu Studio ja WINE kogukonna sel nädalavahetusel saadud rohkele tagasisidele muudame oma plaane ja ehitame valitud 32-bitised (i386) paketid Ubuntu 19.10 ja 20.04 LTS jaoks. Teeme kogukonnaprotsessi, et teha kindlaks, milliseid 32-bitiseid pakette on vaja pärandtarkvara toetamiseks, ja kui vajaminemata jätame, võime lib-id sellesse loendisse lisada. Samuti teeme koostööd WINE, Ubuntu Studio ja mängukogukonnaga, et kasutada konteineritehnoloogiat 32-bitiste teekide eluea lõpuleviimiseks. Ikka on vanu rakendusi võimalik käivitada Ubuntu uuemates versioonides. Lukustatud ja LXD võimaldavad meil selle probleemi pikaajaliseks lahendamiseks kasutada täielikku 32-bitist keskkonda ja integreeritud teeke. “

Täielikke ingliskeelseid märkmeid saate vaadata siit. Kanalis on video, mis kajastab ka seda teemat. Saate seda kontrollida allpool.

See artikkel ei lõpe siin, jätkake ideede vahetamist meie foorumis.

Ma ootan sind järgmine kord, kallista.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.