CE investeerib 5G-sse 50 miljonit eurot, et taastada juhtpositsioon mobiilsides

Euroopa Komisjon teatas täna 50 miljoni euro suurusest investeeringust, et investeerida viienda põlvkonna mobiilsidevõrgu arendamisega seotud uurimisprojektidesse. Selle projekti eesmärk on valmistada ette tehnoloogia 2020. aasta turule toomiseks ja luua Euroopa tingimused mobiilsetehnoloogiat käsitleva innovatsiooni taas juhtimiseks.

Investeeringust teatas Euroopa Komisjoni asepresident Neelie Kroes. „Ma tahan, et 5G oleks Euroopa tööstuse pioneer, ehitades üles Euroopa teadusuuringuid ja luues Euroopas töökohti.

Alates 2007. aastast investeerib Euroopa enam kui 700 miljonit eurot uurimisprojektidesse, mille eesmärk on järgmise põlvkonna võrkude arendamine. Selles universumis on neljanda põlvkonna mobiilsidevõrgud saanud silmapaistva koha, ehkki Euroopa pole mobiilsideturu uues eluetapis suutnud tehnoloogilist juhtpositsiooni säilitada.

Euroopa andmed rõhutavad, et 2020. aastal on mobiililiiklus 33 korda suurem kui 2010. aastal registreeritud väärtus, seega tuleb nüüd investeerida tehnoloogiasse, mis suudaks kogu seda teavet hallata.

Kogu Euroopas on käimas mitmed 5G ümbruse teadus- ja arendusprojektid. Metis, mis on nüüdseks saanud 16 miljoni euro suuruse uue investeeringu, on üks olulisemaid praegu käimasolevaid projekte. See arendab tehnoloogiat, mis võimaldab tal toetada andmemahte pindala kohta, mis on tuhat korda suurem kui praegu, suurendada seadmete autonoomiat tuhat korda ja vähendada oluliselt latentsust.

Tropic, Combo, Moto, iJoin või Phylaws on mõned muud näited. See on algatus, mis ühendab tööstust ja akadeemilisi ringkondi ning kaasab praegu selliseid ettevõtteid nagu British Telecom, Deutsche Telekom, France Telecom / Orange, Telecom Italia või Telefonica. Samasse nimekirja kuulub ka Portugal Telecom.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi