CEBIT jätab hüvasti 33 tehnoloogiauuenduse väljaande lõpuga

CEBIT jätab hüvasti 33 tehnoloogiauuenduse väljaande lõpuga

Järgmise CEBITi väljaande, mis toimub 2019. aasta juunis, on Deutsche Messe AG tühistanud. Organisatsiooni teatel on ürituse jaoks kavandatud programmi tegevused suunatud Hannoveri messikeskusele, mis kestab 1. – 5. Aprillini, ja muudele eriüritustele igas piirkonnas.

33 aasta jooksul on CEBIT olnud info- ja kommunikatsioonitehnoloogia üks peamisi koletisi, kuid organisatsioon on otsustanud üritusi enam mitte korraldada. See otsus põhineb peamiselt eksponentide järjepideval kaotusel, kuna digitaliseerimine on muutunud pea kõigil sektorinäitustel domineerivaks teemaks, öeldakse avalduses. Organisatsioon teatas ka, et üha enam eelistavad eksponendid sektorimesse kui platvormi uute ärikontaktide loomiseks.

Teine mainitud aspekt on Hannover Messe ja CEBIT pidev kattuvus, mida nüüd analüüsitakse, millised teemad jätkuvad Hannover Messe kontekstis ja mis tuleks integreerida sektorinäitustele, näiteks IAA, Interschutz, EMO jt. .

CEBIT on püüdnud oma strateegiat muuta, loobudes juunis toimuvast traditsioonilisest märtsikuupäevast innovatsiooni- ja digiteerimisfestivali positsioonil, ühendades ettevõtete pakkumised kogukonnaga seotud üritustega. Sel eesmärgil teeb see teiste tehnoloogiateemade hulgas kättesaadavaks uued teemad nagu AI, Blockchain, Security, IoT, 5G, robootika, droonid, liit- ja virtuaalreaalsus, mis on praegu vaoshoitud.

Septembris Berliinis toimuv IFA on järjekordne tänapäeva reaalsusega kohanenud sündmus, kus võõrustatakse erinevate tehnoloogia-, olmeelektroonika- ja kodumasinate sektorite eksponente. Märkides vajadust jääda asjakohaseks, on organisatsioonid investeerinud palju tehisintellekti, autotööstuse uudistesse ja muusse ümbritsevasse tehnoloogiasse, kuna nii eksponendid kui ka külastajad peavad sellega tegelema.