Ehitage Cybrary veebikursustega paljutõotav karjäär küberturvalisuses

CERT.PT registreeris veebruari ja märtsini 138 küberturvalisuse juhtumit. Andmepüük on tõusuteel

Selle aasta veebruarist märtsini suurenes CERT.PT poolt registreeritud juhtumite arv 75-lt 138-le. Andmed pärinevad riikliku küberturvalisuse keskuse (CNCS) vaatluskeskuse viimasest bülletäänist. Pärast Portugali ettevõtete IT-turvameetmete puudumise rõhutamist valgustab maikuu number pandeemia kontekstis tuvastatud turvaintsidentide panoraamvaadet.

Bülletääni andmetel olid andmepüügirünnakud taas tähelepanu keskpunktis ning ajavahemikul veebruarist märtsini registreeris CERT.PT 57 juhtumit. CNCS teatab, et küberkurjategijad on kodupangandusteenuste ja digitaalse sisu voogesituse ning veebipoodide simuleerimiseks ära kasutanud sotsiaalset eraldatust ja Interneti kasutamise suurenemist.

Riigiprokuratuuri aprillis avaldatud aruande põhjal rõhutas CNCS, et küberkuritegevuse büroosse saabunud kaebused on suurenenud. Veebruaris registreeritud 20 kaebusest tõusis nende arv märtsis 46-ni. 16. aprilli seisuga oli hüppeline kasv, ulatudes 76 kaebuseni.

“COVID-19: kĂĽberkuritegevus pandeemia ajal” | avalik teenistus

KĂĽberkuritegevuse bĂĽroole esitatud kaebuste arvu areng.

krediit: Avaliku ministeerium

“Data-title =” “COVID-19: kĂĽberkuritegevus pandeemia ajal” | MinistĂ©rio PĂşblico – CERT.PT loetles veebruari ja märtsi vahel 138 kĂĽberturvalisuse juhtumit. AndmepĂĽĂĽk on tõusuteel – SAPO Tech “> KĂĽberkuritegevuse bĂĽroole esitatud kaebuste arvu areng. krediit: Avaliku ministeerium

Pärast seda, kui COVID-19 pandeemia hakkas Portugali mõjutama, on kasutajate hirmude ärakasutamiseks küberrünnakud, milles kasutatakse sotsiaalse tehnika tehnikaid.

CNCS-i andmetel on kõige sagedamini esinevad küberrünnakud terviseprobleemidega seotud organisatsioonide või ametiasutuste, näiteks WHO nimesid kasutavad andmepüügipettused. Levinud on ka digitaalsed petuskeemid, mis koguvad ühisrahastuse kaudu annetusi meditsiinimaterjalide ja võltsrakenduste ostmiseks, mis lubavad jälgida COVID-19, kuid nakatavad ka seadmeid pahavaraga.

Meditsiiniseadmete väidetav müük pettuslike veebisaitide või pettuslike pakkumiste kaudu on CNCS-i silmis, samuti COVID-19 komplektide müük pimedas veebis. Lisaks lunavara rünnakutele, nagu hiljutine EDP juhtum, on märgatud ka desinformatsioonikampaaniat, mis süüdistab pandeemias vähemusrühmi ja riiki.