CES naaseb 2021. aasta jaanuaris Las Vegasesse uute reeglitega, et vältida COVID-19 edastamist

COVID-19 pandeemia põhjustas mitmete tehnikamaailma sündmuste tühistamise, kusjuures 2020. aasta Mobile World Congress oli üks esimesi “ohvreid” ja kokku kadus umbes 500 miljardit dollarit. Juba normaalsele naasmisele mõeldes näitas Consumer Technology Association (CTA), et Consumer Electronics Show tuleb tagasi 2021. aastal Las Vegases uute reeglitega, et vältida leviku ja leviku ohtu COVID-19 abil.

Jaanuaris, kuud enne seda, kui Maailma Terviseorganisatsioon kuulutas välja maailma pandeemia, tõi CES 2020, kus osaleb SAPO TEK, kokku üle 175 000 osaleja. Lisaks sellele, et see üritus on uue tehnoloogia tutvustamise etapp, mängib see olulist rolli kohaliku majanduse parandamisel.

CTA teatas märtsi alguses, et CES toimub järgmise aasta 6. – 9. Jaanuaril, enne pressikonverentse ja uute toodete esitlemist 3-4 päeva. Nagu varasemate väljaannete puhul, on ka Las Vegase konverentsikeskus kesksel kohal ja kõrvalüritused toimuvad sellistes kohtades nagu Las Vegas Strip või Sands Expo Center.

Kooskõlas mõne pandeemia kontekstis toimuva tehnoloogiaga on CES 2021-l mitu seanssi saadaval otseĂĽlekande kaudu. “Me teeme oma eksponentide tooted maailmale tuntuks, samuti kõik tehnoloogilised uuendused nii fĂĽĂĽsiliselt Las Vegases kui ka digitaalselt”, öeldi CTA avalduses.

Osalejate, esinejate ja koostööpartnerite turvalisus on CTA prioriteet ja korraldaja selgitas, et ühineb jõupingutustega suurema puhtuse tagamiseks järgmise CESi väljaande ruumis. Temperatuuri mõõtmine ja lihtne juurdepääs meditsiiniteenustele on ka ürituse võtmepunktid.

Sotsiaalne distantseerimine on oluline ja korraldajad kavatsevad rahvahulkade vältimiseks avada ürituste ruumi ning istekohad on ümber korraldatud. Kõiki osalejaid julgustatakse kandma maske, vältima kontakte isiklike tervituste, näiteks käepigistuste kaudu, sageli käsi pesema ja kasutama kontaktivabu makseviise.

Uute toodete näitus on üks CESi esiletõstetud esemeid, kuid tarbetu kontakti vältimiseks rakendab CTA meetmeid vidinakatsete piiramiseks, et vähendada haiguste levikut pinnal.