Cheops on hakanud pilte tegema ja see tuli isegi oodatust parem välja

Pilt on udune, kuid tahtlikult, selgitab Euroopa Kosmoseagentuur (ESA). Selle protseduuri teeb spetsiaalselt teleskoopide jaoks loodud optika, et maksimeerida Cheopsi täpsust – iseloomustades satelliidi ExOPlanet analĂĽĂĽsi selle enneolematul missioonil iseloomustada lähedal asuvaid tähti ĂĽmbritsevaid eksoplaneete.

Teleskoop aitab mõõta teiste tähtede ümber pöörlevatelt planeetidelt tulevate väga väikeste valguse variatsioone, heleduse muutusi suurusjärgus 0,0001%.

See esimene piltide registreerimine on Cheopsi ootava ulatusliku testimise etapis ülioluline, enne kui satelliit süveneb oma arengueesmärkidesse, alustades ESA ja Šveitsi partnerlusest ülikooli juhitud konsortsiumi kaudu. Bern.

Pildil on täheväli keskel HD 70843, umbes 150 valgusaastat kollane-valge täht, mis on valitud esimese katse jaoks ideaalseks “sihtmärgiks” oma heleduse ja taevase asukoha tõttu.

“Esimesed ekraanile ilmuvad pildid on meie jaoks väga olulised, et saaksime näha, kas teleskoobi optika on raketiheitmise heas seisukorras ĂĽle elanud,” ĂĽtles missioonikonsortsiumi CHEOPS juhtivteadur Willy Benz. “Kui ilmusid esimesed tähevälja kujutised, oli kõigile kohe selge, et meil on tegelikult teleskoop töös.”

tek esimene pilt Cheops “data-title =” tek esimene pilt Cheops – Cheops on hakanud pilte tegema ja see tuli isegi oodatust parem välja – SAPO Tek “> tek esimene pilt Cheops

Cheops kaalub 280 kg ja põhiosa tipuga kuubi kujul on 1,5 meetrit. See paigutatakse orbiidile umbes 700 kilomeetri kõrgusele, kuhu see jääb kolme ja poole aasta pikkuseks missiooniks.

Lisaks Šveitsile on sellel olulist panust 10 mujalt Euroopa agentuuri liikmesriigilt, sealhulgas kolmelt Portugali ettevõttelt ja uurimiskeskusest.

See on esimene kolmest Cheopsi missioonist, mis hõlmavad ka Platonit ja Arielit, mis on kavandatud järgmiseks kümnendiks, eesmärgiga käsitleda kõige kaugemate planeetide teadusliku uurimise erinevaid aspekte.