contadores estadisticas Saltar al contenido

Cheops on hakanud pilte tegema ja see tuli isegi oodatust paremini välja – Science

Pilt on udune, kuid seda tahtlikult, selgitas Euroopa Kosmoseagentuur (ESA). See protseduur on spetsiaalselt teleskoopide jaoks optimaalselt kavandatud, et maksimeerida Cheopsi analüüsi täpsust – iseloomustada ExOPlanet Satellite'i, enneolematu missioonina – kirjeldada lähedalasuvate tähtede ümber eksoplaneete.

Teleskoop aitab mõõta väga väikesi valguse variatsioone, mis tulevad planeetidelt, mis pöörlevad ümber teiste tähtede, muutes heledust suurusjärgus 0,0001%.

Selle esimese pildi registreerimine oli ülioluline Cheopsi eeldanud ulatusliku katsetamise etapis, enne kui satelliit süvendas oma arengueesmärke ESA ja Sua partnerluse kaudu ülikooli juhitava konsortsiumi kaudu. Bern

Kujutisel on täheväli, mille keskpunkt on HD 70843, umbes 150 valgusaasta kaugusel asuv kollakasvalge täht, mis on valitud heleduse ja taeva asukoha tõttu esimese katse jaoks ideaalseks sihtmärgiks.

Esimene ekraanile ilmuv pilt on meie jaoks väga oluline, et saaksime näha, kas teleskoobi optika on raketi heidet püsinud heas seisukorras, ütles CHEOPS-i missioonikonsortsiumi uurija Willy Benz. Kui täheväljalt esimene pilt ilmus, oli kõigile kohe selge, et tegelikult on meil teleskoop töös.

tek esimene pilt Cheops

Cheopsi kaal on 280 kg ja põhikorpus on otsaga kuubiku kujul 1,5 meetrit. See paigutati orbiidile umbes 700 kilomeetri kõrgusel, kuhu see pidi jääma kolme ja poole aasta pikkuseks missiooniks.

Lisaks Suale on tal olulist panust veel kümnest muust Euroopa agendist, sealhulgas kolmest Portugali ettevõttest ja uurimiskeskusest.

See on esimene järgmiseks kümnendiks kavandatud kolme Cheopsi missiooni seeriast, kuhu kuuluvad ka Platon ja Ariel, eesmärgiga käsitleda kõige kaugematelt planeetidelt pärit teadusuuringute erinevaid aspekte.