Chespirito Roberto GĂłmez Bolaños võitis oma sĂĽnnipäeval Google Doodle’i

Chavesi ja Chapolini tegelaste tõlk Roberto GĂłmez Bolaños saab reedel 91-aastaseks (21). Kunstniku sĂĽnnipäeva tähistamiseks postitas Google Doodle’i otsingumootori avalehele, näidates televiisorist ilmuva näitleja illustratsiooni, mida ĂĽmbritseb sõna Google. Tuntud ka kui Chespirito, Bolaños sĂĽndis 21. veebruaril 1929 Mehhikos ja suri 28. novembril 2014 sĂĽdameataki ohvriks langedes.

LOE: Seitse põhjust, miks teie Google’i konto võidakse jäädavalt peatada

Doodleid esitleti Brasiilias, Mehhikos, mitmes Lõuna-Ameerika riigis, Ameerika Ăśhendriikides, Islandil ja Itaalias. Joonis on vaadatav otsingumootori arvuti- ja mobiiliversioonides ning sellega kaasneb link, mis võimaldab Doodle’i jagada Facebookis, Twitteris ja e-posti teel. Pildil klõpsates näitab Google termini “Roberto GĂłmez Bolaños” otsingutulemusi.

Ăśks kolmest Google Doodle’ist tunnustab Chavesi ja Chapolini loojat Roberto Bolañost – Foto: Reproductions / Google

Google Doodle avaldab austust Chavesi ja Chapolini loojale Roberto Bolañosele – Foto: Reproductions / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Selle illustratsiooni lõi prantsuse disainer Helene Leroux, kes on Google Doodlesi spetsiaalse illustraatorite rĂĽhma liige, ja enne lõpliku versiooni jõudmist tehti mitmeid muudatusi. “Uurisin mõningaid poose, mida Chespirito varem tegi, ja arvasin, et oleks mõttekas panna ta telerist lahkuma ja publikule naeratama, et peegeldada tema armastatud isiksust. Loodan, et see tekitab inimestes soovi uuesti Chespirito saateid ja filme vaadata

2/3 illustraatori Helene Leroux mustand Roberto Bolañose Doodle’i loomiseks Google’ile – Foto: Reproductions / Google

Illustraator Helene Lerouxi visand Google’i jaoks Roberto Bolañose Doodle’ile – Foto: Reproduction / Google

Roberto GĂłmez Bolaños on Mehhikos sĂĽndinud näitleja, koomik, kirjanik, helilooja, produtsent ja telereĹľissöör, kes õppis inseneriteadust, enne kui hakkas kirjutama oma kodumaal edukates raadio- ja telesaadetes. Ta teenis hĂĽĂĽdnime “Chespirito”, mis on tuletatud sõnast “Sheakesperito”, mis tähendab “Väike Sheakespeare”, tänu oma geeniusele ja fännide seas populaarsusele.

See kunstnik on tuntud Mehhiko televisiooni kuulsamate sarjade loomise ja peaosatäitjana. Esimene suurem edu oli Chespirito programm 1970. aastal, mis kestis tund aega ja tõi kokku mõned kuulsamad tegelased. Just selle vaatamisväärsuse juures andis kunstnik elu Chavesile ja Chapolinile, kes võitsid edasi omaenda programmi. Atraktsioon on eksporditud ja tõlgitud enam kui 50 keelde. Brasiilias kandis sarja üle SBT ja hiljuti kanal Multishow ning see on endiselt edukas igas vanuses vaatajate seas.

3/3 Roberto Bolaños mängib tegelast Chaves – Foto: Disclosure / SBT

Roberto Bolaños mängib tegelast Chaves – Foto: Disclosure / SBT

Roberto Bolaños suri 85-aastaselt oma kodus Mehhikos Cancúnis oma naise, sarjas Chaves Dona Florindat kehastanud näitlejanna Florinda Meza kõrval, kellega ta oli abielus olnud 37 aastat.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu