contador gratis Saltar al contenido

Chrome 79: uus versioon keskendub turvalisusele ja hoiatab lekkinud paroolide eest Brauser

Defektne Google Chrome võimaldab häkkeritel arvutit juhtida; vaata, kuidas ennast kaitsta | Brauser

LOE: 7 asja, mis võivad teid Google'ist igaveseks blokeerida

MacOS-, Windowsi- ja Linuxi süsteemidega arvutitele on saadaval brauseri uus versioon ja värskendus vabastatakse järk-järgult.

Chrome 79: uus versioon keskendub turvalisusele ja hoiatab lekkinud paroolide eest Foto: Melissa Cruz / TechTudoChrome 79: uus versioon keskendub turvalisusele ja hoiatab lekkinud paroolide eest Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Chrome 79: uus versioon keskendub turvalisusele ja hoiatab lekkinud paroolide eest Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Uurige, kas teie parool on veebis lekkinud

Chrome 79 suurimaks esiletõstmiseks on funktsioon, mis hoiatab teid, kui teie parool asub andmebaasis, millele on leke suunatud. See tööriist ilmus veebruaris ulatusliku paroolikontrolli vormis ja koos värskendustega brauserisse integreeritud.

Kasutades tehnikaid, mis hõlmavad mitut kihti krüptimist, saab Google võrrelda kasutajanimesid katkiste paroolidega ilma konto üksikasju paljastamata. Uusi funktsioone saate juhtida seadete menüü jaotises "Google'i teenused ja sünkroonimine".

Tutvuge muude uudistega

Chrome 79 on täiustatud ohutu sirvimise tehnoloogiat, mis tuvastab sirvimise ajal nakatunud lingid. Kuni selle ajani ajakohastab Google pahatahtlike veebisaitide loendit iga 30 minuti järel, kuid ettevõte leidis, et petturid muudavad kiiresti domeene või saavad neid indekseerijate eest peita. Uue kaitsega, mis värskendab loendit reaalajas, loodab Google andmepüügihoiatuste kasvu 30%.

Veel üks uus asi, mis ilmub versioonis 79, on vahekaartide automaatne külmutamine. Nende funktsioonide abil peatab Chrome RAM-i tarbimise vähendamiseks taustal vahelehtede tegevuse. Ehkki see on "külmutatud", ei kasuta leht CPU-d sünkroonimiseks, reklaamide laadimiseks ega muuks tööks.

Värskendus parandas ka Chrome'i profiili. Nüüd saavad kõik, kes jagavad oma brauserit teistega, selgemalt näha, milliseid profiile kasutatakse. Selle muudatuse eesmärk on tagada parooli õigele kontole salvestamine.

Selle värskenduse hulgas on lisaks niinimetatud segatud sisu blokeerimisele ka virtuaalse reaalsuse ja liitreaalsuse toetamine. näiteks saite, mis on välja töötatud HTTPS-protokolli abil, kuid mis kannavad selliseid elemente nagu skriptid, pildid või videod krüptimata HTTP-ühenduse kaudu. Värskendusega peatab Chrome seda tüüpi ressursi laadimise.

Chrome'i versioon 79 on allalaadimiseks saadaval opsüsteemi kaudu Windowsi ja MacOS-i kasutajatele. Värskendusi on võimalik installida ka brauseri seadetest, valikus „Teave Google Chrome'i kohta”.

Kuidas oma mobiilis Google Chrome'i värskendada?

Kuidas oma mobiilis Google Chrome'i värskendada?