contador gratis Saltar al contenido

Chrome blokeerib kõik ohtlikuks peetavad allalaadimised. Failid peavad olema pärit HTTPS-i allikast

Chrome blokeerib kõik ohtlikuks peetavad allalaadimised.  Failid peavad olema pärit HTTPS-i allikast

Google värskendab oma Chrome’i brauseri turvatööriista ja on paljastanud, et saadab nüüd kasutajatele hoiatussõnumid ja blokeerib allalaadimised, mida ta peab süsteemile kahjulikuks. Allalaadimised, mida peate ohtlikuks ja kasutajate turvalisusele ning privaatsusele ohtlikuks, blokeeritakse, ütles tootja teie ajaveebi teates.

Kõigepealt tuleb blokeerida nn segasisu allalaadimised, mis on failid, mis pärinevad mitte-HTTPS-i aadressidelt, kuid mis algavad turvalisel lehel. Google ütleb, et ohtlikest allikatest alla laaditud failid kujutavad kasutajatele ohtu, kuna pahatahtlikud agendid saavad neid vahetada pahavara vastu, andes neile juurdepääsu pangaandmetele ja muule tundlikule teabele. Nii otsustasid tootjad võtta drastilisi meetmeid, eemaldades ebaturvaliste Chrome’i allalaaditavate failide toe.

Aprillis alustab Chrome’i versioon 82 hoiatusprotsessi, millele järgneb ebaturvaliseks peetavate allalaadimiste, näiteks käivitatavate failide, blokeerimine ja seejärel laiendamine teistele failitüüpidele, näiteks zip, isos, mp3 või pdf. näide. Ettevõte selgitas, et etapiviisilise levitamise eesmärk on aidata tootjatel vähendada riski ja uuendada üksikuid veebisaite uute turvameetmetega.

Esimesed platvormid, mis turvameetmeid saavad, on Windowsi, macOS-i, Chrome OS-i ja Linuxi Chrome’i versioonid. Tabelis näete paketifaile, mis hakkavad brauseri värskendamise ajal blokeerima. Nii algas aprillis hoiatus, millele järgnes käivitatavate failide blokeerimine juunis ja järgnevatel kuudel lisanduvad kaitsemeetmed.

tek chrome “data-title =” tek chrome – Chrome blokeerib ohtlikuks peetavad allalaadimised. Fail peab olema pärit HTTPS-i allikast – SAPO Tech ”> kroomtehnik

Google kinnitab ka, et veebisaitide kasutajate hoiatuse tagamiseks peavad tootjad tagama, et nende pakutavad allalaaditavad failid pärinevad ainult HTTPS-ist.