Chrome blokeeris allalaadimise? Kasutajad teatavad failide allalaadimisel vigadest

Chrome blokeeris reede pärastlõunal mõnele kasutajale failide allalaadimise (17). Interneti-aruannete kohaselt kuvab brauser veateate, mis näitab, et dokumendi loonud veebisait võib olla ohtlik. Tundub, et probleem on seotud sel nädalal välja antud värskenduse Chrome 84 turvafunktsiooniga. Brauseri uus versioon blokeerib veebisaidi failide allalaadimise ilma HTTPS-iga. Ehkki funktsioon on vaikimisi lubatud, on võimalik plokid vahele jätta ja jätkata nagu tavaliselt.

LOE: Kas Google Chrome blokeerib faile? Siit saate teada, kuidas allalaadimisvigu parandada

SEE TechTudo võttis probleemi paremaks mõistmiseks ĂĽhendust Brasiilias asuva Google’i nõustajaga, kuid ei saanud siiski vastust.

1 ĂĽhest Chrome blokeerib failide allalaadimise; mõista probleemi – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Chrome blokeerib failide allalaadimise; mõista probleemi – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Twitteri kasutajate aruannete kohaselt töötab brauser normaalselt ja probleem ilmneb ainult failide allalaadimisel. Mõnel juhul kuvab Chrome teate, et see on pahatahtlik fail, isegi kui see pole nii. Võimalik on näha kaebusi inimestelt mitmest riigist, sealhulgas Brasiiliast. Mõne kasutaja sõnul võib vigu ilmneda isegi Google Docsi dokumentides.

Näib, et Chrome’i allalaadimisega seotud probleem võib olla seotud turvafunktsioonidega versioonis 84, mille Google sel nädalal käivitas. Chrome 84-l on funktsioon, mis takistab kasutajatel faile alla laadimast saitidelt, millel pole HTTPS-i, st nendelt, mis endiselt kasutavad HTTP-protokolli. Sel juhul kuvab brauser hoiatuse, et “ohtlik fail on blokeeritud”.

Sõnum, milles öeldi, et tegemist on pahatahtliku veebisaidiga, peletas kasutajad lõpuks ära. Kuid allalaadimist on endiselt võimalik jätkata, klõpsake lihtsalt nuppu “Säilita”. Kuid tasub mainida, et järgige protseduuri ainult siis, kui olete kindel, et veebisait, kust fail pärineb, on tegelikult usaldusväärne. HTTPS on turbeprotokoll, mis lisab krĂĽpteeritud suhtlusega arvuti ja serveri vahelise andmeedastuse kaitsekihi. Saite, mis ei kasuta funktsioone, peetakse ebaturvalisemaks ja rĂĽnnakute suhtes haavatavaks.

Google Chrome'i värskendamine oma telefonis

Google Chrome’i värskendamine oma telefonis

Veebiotsinguid jälgiva tööriista Google Trends andmetel on otsinguga seotud probleemid viimase tunni jooksul suurenenud. Platvorm näitab, et on suurenenud otsingud märksõnadele “Google Chrome blokeeris allalaadimise,” Chrome’i blokeeritud failid “ja” Chrome’i blokeeritud allalaadimised “.

Chrome 84 on uusim brauseriversioon, millel on turvalisusele ja privaatsusele keskenduvad funktsioonid. Uuenduste hulgas on funktsioon, mis takistab veebisaitidel ikka ja jälle küsimist, kas nad saavad kasutajatele teateid saata. Brauser salvestab nüüd esimesel visiidil antud vastused ja võimaldab teil seadeid muuta.

Siin on mõned kasutajate aruanded Chrome’is failide allalaadimisega seotud probleemide kohta: