Chrome'i uus versioon toetab nĂĽĂĽd WebRTC-d

Chrome’i uus versioon toetab nĂĽĂĽd WebRTC-d

Google pakub oma Chrome’i brauseri uue versiooni – versiooni 23 -, mis integreerib WebRTC (veebi reaalajasuhtlus) tehnoloogia, reaalajas sideprotokollide komplekti, võimaldades hääl- ja videokõnesid, samuti “kiiret” failide jagamist.

Selle tehnoloogia kasutamine oli Chrome’is juba mõni kuu tagasi võimalik, kuid vastavate API-de installimise kaudu – tegelikult saadaval ka Mozilla ja Opera brauseritele.

Uue Chrome’i versiooniga on funktsionaalsus Google’i brauseris pĂĽsivalt saadaval, sillutades teed uue põlvkonna kiirsuhtluse potentsiaalile, mis võib olla traditsiooniliste kõnesideteenuste piiril alternatiiviks, eriti nende kasutamise kaudu sotsiaalsetes võrgustikes nagu Facebook.

JosĂ© de Castro, Voxeo Labsi juhtivtöötaja, kes pakub operaatoritele lahendusi WebRTC tehnoloogia integreerimiseks traditsioonilistesse suhtlusvõrkudesse, ĂĽtles ajakirjale Forbes, et “paljud operaatorid on sellest väga vaimustuses”, tunnistades, et kui suured miljonid Facebooki kasutajad suudaksid suhelda häälega ja videod vaid ĂĽhe klõpsuga, “nad saavad tavapärasest telefonivõrgust lahkuda”.

Sama ametnik juhtis aga tähelepanu asjaolule, et ĂĽldkasutatavad telefonivõrgud on jätkuvalt kõige usaldusväärsem viis kellegagi äri tegemiseks ĂĽhendust võtta, tunnistades, et selline olukord “jätkub veel kaua”.

Kasvav keskendumine kõne- ja videosidetehnoloogiale veebis on samuti osa Microsofti plaanidest, mis jätkavad oma tehnoloogia konsolideerimist, tuginedes ĂĽha enam Skype’ile.

Ettevõte teatas eile, et sulgeb 2013. aasta esimeses kvartalis oma Windows Live Messengeri teenuse (välja arvatud Hiina), soovitades kasutajatel installida Skype, lubades uue versiooni iOS-i ja Android-seadmetele.

Uus aku säästmise funktsioon

Lisaks WebRTC-tehnoloogia toetamisele sisaldab uus Chrome’i versioon ka video dekodeerimist parandavat värskendust, mis Google’i sõnul pikendab kaasaskantavate seadmete aku kasutusaega.

Ametlikus Google Chrome’i ajaveebis avaldatud teabe kohaselt on see võimalus saavutatud sellega, et video dekodeerimist teostab nĂĽĂĽd pilditöötlusĂĽksus, selle asemel et kasutada seadme protsessorit.

Nii tagab Google, et aku kasutusaega on võimalik pikendada kuni 25%.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi