Claris toob turule FileMaker 19, toetades kolmandate osapoolte raamatukogusid ja muud

Pärast originaali juurde naasmist Claris (Apple’i tĂĽtarettevõte) teatas käivitamisest Faililooja 19 uute funktsioonidega macOS-i jaoks, sealhulgas kolmanda osapoole teekide tugi. Selle abil saavad arendajad luua kohandatud rakendusi, mis integreerivad JavaScripti, tehisintellekti ja muud.

Ettevõte näitab, et FileMaker 19 abil saavad arendajad “olla produktiivsemad ja ettevõtted saavad keerukate digitaalprogrammide lahendamiseks võimendada ĂĽlemaailmset arendajate kogukonda ja täiendavaid turge”.

FileMaker 19 võimaldab Clarise arendajate ülemaailmsel kogukonnal kasutada juba tuttavat platvormi, et pakkuda võimsaid kohandatud rakendusi enam kui 1,3 miljonile aktiivsele kasutajale kiiremini kui kunagi varem.

Peale ühilduvuse kolmandate osapoolte raamatukogudega ja žestitoega tõmba ja lase lahti (lohistage), sisaldab FileMaker 19 järgmisi uusi funktsioone:

  • Lisa: Kasutage neid projektide lõpuleviimiseks kiiremini kui kunagi varem või kasutage JavaScripti sisu, veebiteenuseid, FileMakeri koodi ja palju muud.
  • JavaScripti kogu: Kasutage olemasolevaid JS-i teeke või genereerige kohandatud kood, et oma rakendustesse otse kaarte, animeeritud pilte, andmete visualiseeringuid ja muud lisada.
  • Tehisintellekt ja Siri otseteede tugi: Saate luua uue kasutajakogemuse masinõppemudeliga (Core ML), toetada Siri otseteid ja lugeda NFC-silte.
  • Pilvede loomine: Kiirendage rakenduse juurutamist, luues rakendused otse FileMaker Cloudi, jätke seadistusprotsess mõne sammuga vahele ja muutke need koheselt jagatavaks.
  • Faililoome server: peale MacOSi ja Windowsi saab FileMaker Serveri nĂĽĂĽd hostida ka Linuxis.

Pidage meeles, et Claris on käivitanud ka uue platvormi nimega Claris Connect – mis algas rakenduste haldamisele keskendunud ettevõtte Stamplay omandamisega. Keskendudes uutele teenustele, ĂĽtleb ettevõte, et FileMaker 19 väljaanne on viimane värskendus Iga-aastane rakendus.

FileMaker 19 on saadaval alates 20 dollarist kuus (kuni 5 kasutajale) või 40 dollarist kuus (kuni 99 kasutajale) – mõlema tellimuse korral on siiski tasuline summa jagatud 12x-ks.