CML võtab 2013. aastal kogu Lissabonis kasutusele tasuta WiFi-ühenduse

CML võtab 2013. aastal kogu Lissabonis kasutusele tasuta WiFi-ühenduse

Lissaboni linnavolikogu on määranud 15 projekti, mis 2013. aastal saavad linnavalitsuselt maale jõudmiseks toetust osaluseelarve piires.

Üks elanike esitatud algatustest ennustas, et CML hõlbustab parkides ja linnade vaatepunktides tasuta juurdepääsu traadita Internetile (Wi-Fi). Projekti nimi on Lissaboni WiFi. Ta sai 417 häält ja hinnanguliselt oli investeeringuks 150 tuhat eurot.

Kodanike elluviijad usuvad, et Interneti-turisti juurdepääsu hõlbustamine tähendab linna kohta teabe jagamist reaalajas, näiteks sotsiaalvõrgustikes, mis panustab turismi edendamisse.

Vähim hääletus (289 häälega) on võitnud projektide nimekirjas ka Lissaboni linna kohta käiva teabega nutitelefonide rakenduse väljatöötamist edendava konkursi käivitamine. Andmeid edastab CML. Selle idee elluviimise eeldatav periood on 12 kuud ja investeering 100 tuhat eurot.

Järgmine aasta CML-i toetuseks valitud ettepanek on Innovatsioonikeskuse loomine Mourariasse, enim hääletatud ettepanek (2608 häält) kategoorias vahemikus 150–500 tuhat eurot, mis saab investeeringuks 400 tuhat eurot.

Osavõtueelarved on algatus, mida mõned linnad on võtnud vastu oma elanikkonnale lähemale jõudmiseks. Varasematel aastatel on CML palunud oma kodanikel ettepanekuid meetmete kohta, 2013. aastaks kordab see ideed uuesti, ehkki pool varasemate väljaannete eelarvest olemas.

Sellest protsessist hääletati kõige rohkem 15 ideed, 30 000 häält. Esimeses osavõtueelarve numbris sai CML 2008. aastal 1000 häält, et aidata välja selgitada kõige asjakohasemad projektid. Pakkumiseks esitati 659 ettepanekut.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira