Codebits VII: Jõulud tulevad varakult Hardware Deniga

Codebits VII: Jõulud tulevad varakult Hardware Deniga

Tere tulemast lummavasse mänguasjade maailma, kus on 3D-printerid, Oculus Rift ja robotid. Seal on liitreaalsusega jalgrattaid, biosensoreid ja palju muljeid. Mänguasjade maailm asub Hardware Denis, kus kõigel on rohkem fantaasiat, SAPO Codebitsi sait, kus on lõbusam.

Sõnad on muudetud, kuid muusikat peaks teadma enamik lugejaid. Ja ei midagi vähem. Riistvara Den tegutseb kui mänguasjapood Codebits, kus kõik osalejad lähevad sinna uusi ideid õppima, lõbutsema ja õppima.

Just Hardware Denis toimusid töötoad, kus oli vaja oma käed määrida. Sel aastal Beethefirsti portugali 3D-printeri eest vastutav ettevõte Beeverycreative andis päevas kolmemõõtmelise modelleerimisega seotud õppetunni. Ühes töötoas demonstreeriti 3D-printerite potentsiaali: nad võtsid liitiumpatareid, ehitasid Beethefirstile kaitsekarbi ja voila, kaasaskantav laadija.

Beeverycreative’il olid ka Hardware Denis eksponendid ja ettevõtte ĂĽks asutajatest Jorge Pinto ĂĽtles, et interaktiivsus osalejatega oli suurepärane. “Inimesed on kĂĽsinud väga praktilisi kĂĽsimusi, kuidas printeri eest hoolitseda ja kuidas nad saavad 3D-modelleerimist teha.”

Jorge Pinto ĂĽtles, et Codebitsi kogemus pidi korduma, veelgi enam teades, et 3D-printimise valdkonnaga on seotud kaks projekti, mis nõuavad Beeverycreative’i koostööd.

Samuti kuulub Beethefirsi ettevõte, mis on spetsialiseerunud uutele tehnoloogiatele, mis pakuvad inimestega interaktiivsust. Interaktiivne Pongimäng, mis kasutab kogu Codebitsi publikut, on teie kohustus, nagu ka lõpliku projekti hääletussüsteem.

Bruno Nascimento on Artica arendaja ja ütleb, et mõned inimesed on stendi läbinud, et mõista, kuidas osa nende seadmetest töötab: on olemas isikliku abistajana töötav robot Magabot ja rohkem vanematele suunatud robot, on robotkäsi, mis kordab inimese liikumist ja on näiteks , farruscod, väikesed robotautod tee seda ise.

Töötoad, mida nad täielikult propageerivad, ja see näitab suurt huvi interaktiivse tehnoloogia vastu.

Rohkem pilte on saadaval Facebook Portugal Telecomi lehel

Paljud inimesed külastasid ka BiTalino boksi ja kõik olid huvitatud selle projekti potentsiaalist. TeK on projektist rääkinud, kuid väärib märkimist, et Portugali plaate müüakse allahindlusega Codebitsile ja et see on praegu varude lagunemise lähedal, nagu juhtis tähelepanu BiTalino partnerettevõtte Plux tarkvarainsener Pedro Gonçalves.

Kuid lõpuks on need, mis on Codebitsi pärlid: RiftCycles. TeK on projektist üksikasjalikult rääkinud ja proovinud seda Hardware Denis. Kuid uues vestluses AKA Arcade Mani Luís Sobraliga saame teada, et tõenäoliselt läksid peaaegu kõik Codebitsi osalejad virtuaalreaalsuse rattaga.

“See oli väsitav projekt ja seda oli raske saavutada,” ĂĽtles LuĂ­s Sobral, kes on olnud kõige keerulisem osa ratta enda valmistamisel ja mängu arendamisel. Kuid lõpuks tasub see kogemus alati end ära: “enamik nautis seda,” ĂĽtleb Arcade Man.

Ja järgmise aasta projekt? Kas Luís Sobrali meelest on tärkamiseks valmis seeme? Muidugi oli mõned ideed isegi siis, kui ta tunnistas. Kuna tema saladus on äri hing, ei paljastanud ta ühtegi kontseptsiooni, kuid tunnistas, et järgmise SAPO Codebitsi väljaande projekt on parem ja tõstab RiftCyclesiga võrreldes lati.

Kuid lõpuks ei tasu hakata mõtlema ka sellele, mida saaks teha: “Eelmisel aastal ei kujutanud ma isegi ette, et kasutan Oculus Rifti”. Mida LuĂ­s Sobral tegelikult tahab, on Codebitsi lõppedes magada, sest viimase kuu jooksul oli RiftCycles’i ĂĽrituse ja arenduse vahel kulunud palju energiat.

Lõpuks hea uudis: kaheksa kuud enne järgmisi jõule, mis juhtub detsembris.

Rui da Rocha Ferreira

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi