Codebits2012: 3D-printimine võistlusele “oad”

Sapo Codebitsis uuritud paljude tehnoloogiavaldkondade hulgas on rõhutatud ka printimist. Hollandi 3D-printimisbrändi Ultimaker kaasasutaja Erik de Bruijn on Codebitsis, mis demonstreerib kolmemõõtmelisi printimisvõimalusi.

AvaĂĽrituse Sapo Codebits ajal käivitati programmeerijatele väljakutse teha ka 3D-modelleerimist. Valitakse Ultimaker 3D Challenge nimel võistlevad projektid ja peamised omadused, mida valimisel arvestada, on innovaatilised ideed ja huvitav eseme välimus. Projektid, mis koguvad kõige rohkem ĂĽksmeelt, trĂĽkitakse seejärel kuvatavale Ultimakerile. Auhindu pole peale osalejate, kes näevad oma projekti Ultimakeri “ehitatud”.

Pärast 24-tunnist Codebitsi kasutamist on esitatud kaheksa projekti, millest mõned ehitame allpool:

Ultimakeri võistlus

Vestluses TeK-ga tõstis Erik de Bruijn esile 3D-printimise peamisi eeliseid. Ăśksikasjalik tase on võimalik saavutada, et teiste tehnikatega, näiteks “täite” modelleerimisega, ei saa. Iga loodava objekti jaoks kuluv aeg on muutuv mitte ainult suuruse, vaid ka struktuuri poolest. “Kui objektil on auk, on väljatrĂĽkk palju kiirem kui siis, kui see on kompaktne,” ĂĽtles ta.

Ultimaker prindib PLA ja ABS, kaks vastupidavat materjali, mis on biolagunevad ja keskkonnasõbralikud. Võimalik on luua igasuguseid kasutaja määratletud sektsioone. Käevõrud, nukud, majad ja isegi raketid. Samuti on võimalik ehitada mitu tükki koos, luues rihmaratta süsteemi või interaktiivseid objekte. Codebitsis kuvatava printeri maksimaalne prindisuurus on 21 kuupsentimeetrit. Kuid brändi peakontoris on suuremad printerid, mis suudavad mudeleid suuremas mahus taasesitada.

Ultimaker 3D ja selle kogukonna teine ​​eelis on see, et 3D-mudelites kasutajate loodud koodi saab Internetist alla laadida ja jagada mitme inimese vahel – positsiooni, mida bränd soovib säilitada.

Ultimakeri 3D-printerit esitletakse ka kui “ostetavat” fĂĽĂĽsilist printerit. Selle masina hind on umbes 1350 eurot.

Riistvara Danil asuv Ultimaker 3D on üks demonstratsioon, mis püüdis Codebitsi kuuendas väljaandes suurema osa rahvahulgast.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi