Coimbra teadlased lõid programmi, mis hindab muusikas esinevaid emotsioone

Coimbra ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna (FCTUC) teadlaste rühm lõi arvutiprogrammi, mis tunneb automaatselt ära rõõmsate ja kurbade, pingeliste ja melanhoolsete laulude erinevuse. Selle programmi eesmärk on rakendada mitmes tööstusharus, näiteks meelelahutus, videomängud, turundus, reklaam või isegi tervishoiusektoris.

Ajakirjandusele saadetud avalduses teatas FCTUC, et „seisame silmitsi uuendusliku bimodaalse arvutisüsteemiga, mis ühendab lugude klassifitseerimise nende emotsionaalse sisu alusel, kasutades tehisintellekti tehnoloogia, masinõppe, helisignaali töötlemise ja loomuliku keele töötlemise kaudu saadud tekstilist ja akustilist teavet. nimelt muusikas sisalduvate emotsioonide avastamiseks ja mõistmiseks ”.

See süsteem töötati välja osana Teaduse ja Tehnoloogia Sihtasutuse (FCT) rahastatud projektist, mille tulemusena valmis professor Rui Pedro Paiva juhendamisel Renato Panda ja Ricardo Malheiro doktoritöö.

FCTUC tehnik

Renato Panda, Rui Pedro Paiva ja Ricardo Malheiro

“Data-title =” tech FCTUC – Coimbra teadlased loovad programmi, mis hindab emotsioone lauludes – SAPO Tek “> FCTUC tehnik Renato Panda, Rui Pedro Paiva ja Ricardo Malheiro

“Kui me arvame, et muusikal on väga asjakohane sotsiaal-majanduslik mõju, on seda tĂĽĂĽpi sĂĽsteem väga kasulik, sest see võimaldab täpsemaid automaatseid otsinguid vastavalt kasutaja vajadustele,” rõhutas Rui Pedro Paiva.