Coimbra ülikool arendab null-CO2-heitega elektrilist tõukeratast

Coimbra ĂĽlikool (UC) teatas täna “esimese nullist välja töötatud 100% elektrilise tõukeratta väljatöötamisest Portugalis”. Sõiduk, mille agentuur on taganud kohaliku CO2-heite nullväärtuse saavutamiseks ja mis võib turule tulla lähikuudel.

Ülikooli süsteemide ja robootika instituudi teadlaste poolt välja töötatud uue tõukeratta autonoomia on linnatsüklis 100–140 km, ühe laadimisega.

“Me oleme sisenemas uude linnaliikluse kultuuri, kus kaks ratast hakkavad olema tõhusamad, vähem energiat ja majanduslikku raiskamist,” ĂĽtles projektijuht Ana Vaz, kaitstes, et elektriliste kaherattaliste sõidukite reklaamimine on kasvav trend paljudes Euroopa linnades.

UC andmetel eristab seda elektrilist tõukeratast teistest juba turul olevatest mudelitest prototĂĽĂĽbi väljatöötamisel kasutatud “kõrgtehnoloogia komplekt”. Praktilises mõttes koosneb sõiduk tõukejõusĂĽsteemist, kontrollerist ja elektrimootorist.

Ventilaatorile lisatakse energiasalvestussĂĽsteem, mis koosneb akust endast, akuhaldussĂĽsteemist ja “nutikast” laadijast.

Rolleri kasutatava energia haldamiseks on saadaval kolm etteantud sõidustiili (Eco, Sport ja Safety) koos teabega, mida saab juhtmeta kaudu laadida.

Praeguseks on väljatöötatud prototüübi raamistanud juhtide klassi süsteemide ja robootika instituut, kuigi projekti eest vastutavad isikud ütlevad, et kasutatud tehnoloogia võimaldab konfigureerida kohandatud pakette erinevat tüüpi kasutajatele. Ja madalamate lõplike kuludega.

Lõpuks ĂĽtleb UC, et uue elektrirolleri turustamine sõltub peamiselt “tööstuslikest huvidest”. Kui selline huvi tekib, ĂĽtles agentuur, et „lõplik versioon on mõne kuu pärast turule sisenemiseks valmis.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi