contador gratis Skip to content

Coimbras arendatavat robotjuhtimistarkvara kasutab BMW kontsern

Coimbras arendatavat robotjuhtimistarkvara kasutab BMW kontsern

Tarkvara on esimene robotiliidese koostöös tegutseva roboti KUKA MATLAB-liides, mis kuulub robootika valdkonnas maailma juhtpositsiooni ning Coimbra ĂŒlikooli teadus- ja tehnikakooli (FCTUC) andmetel on see juba praegu kasutusel suurtes ettevĂ”tetes, nagu see juhtub. BMW kontsern Saksamaal, samuti mitmetes ĂŒlikoolides ĂŒle maailma.

Rohkem kui kahe aasta pikkune arendustöö ja “Kuka Sunrise Toolbox” tehti kĂ€ttesaadavaks kui tarkvara tasuta litsents, millel on rohkem kui 100 funktsiooni, mis vĂ”imaldavad nĂ€iteks kontrollida robotite liikumist ja kĂ€sitsi tĂ€pset mÀÀratlust. Samuti on olemas tĂ€iustatud matemaatilised tunnused ja algoritmid, mida saab uurimistöös kasutada.

Projekti juhtivteadur Mohammad Safeea tĂ”stis selle tööriista ĂŒhe eelisena esile ka töö lihtsust. “Tarkvara vĂ”imaldab robootika alaste teadmistega kasutajatel olla vĂ”imeline robotit töötama tundide jooksul, ilma et oleks vaja tĂ€psemaid teadmisi ja seadmete jaoks pikka kohanemisaega,” selgitas ta FCTUC avalduses.

Selle projekti tulemused on avaldatud rahvusvahelises robootika teatmeajakirjas “IEEE Robotics & Automation Magazine”. FCTUC video nĂ€itab mĂ”ningaid nĂ€iteid kasutamisest.

Pedro Neto, kes vastutab FCTUCi koostöös toimuva robootikalabori eest, tĂ”stis esile selle roboti kĂ€ttesaadavuse ideed kĂ”igile kasutajatele. “Me tahame, et robot oleks kĂ”igile kĂ€ttesaadav, nii et see tarkvara on selles mĂ”ttes panus. See on vĂ”tmepunkt, kui arvestada, et koostöös toimivad robotid töötavad inimestega kĂ”rvuti, nĂ€iteks tehastes vĂ”i haiglates ning kus suhtlemine seadmetega on kogu pĂ€eva vĂ€ltel pidev ja pidev.