ComércioDigital.pt soovib kvalifitseerida digitaalmajandusse 50 tuhat ettevõtet

Ettepaneku esitas ACEPI eelmise aasta lõpus Portugali digitaalsel tippkohtumisel ja täna käivitus see ametlikult Viana do Castelos.

ACEPI – Digitaalse Majanduse Assotsiatsioon ja CCP – Portugali Kaubanduskonföderatsioon – on nĂĽĂĽd kehastamas programmi, mis soovib järgmise kolme aasta jooksul luua rohkem tingimusi Portugali ettevõtetele internetis tõhusaks kohalolekuks, digitaalse turunduse tööriistade kasutamiseks ning ettevõtte jätkusuutliku ja globaalse kasvu tagamiseks.

.

Eesmärk on jõuda 50 tuhande mikro- ning väikese ja keskmise suurusega ettevõtteni, eriti kaubanduse ja teenuste valdkonnas, olla klientidele lähemal ja vallutada digitaalmajanduse kaudu uusi turge.

Programmi visiooniks on digitaalse kohaloleku omaksvõtmine, tehnoloogia kaasamine ärimudelitesse ning klientide ja tarnijatega protsesside dematerialiseerimine IKT abil.

Majandusminister Manuel Caldeira Cabral rõhutas videoteatises, et see on algatus, mis väärib tema ministeeriumi tohutut pĂĽhendumist. “Meie kaupmeeste ja teenindusettevõtete tulevik hõlmab digitaalset,” ĂĽtles ta.

ACEPI viimased arvud näitavad, et on palju Portugali ettevõtteid, mis on endiselt digitaalmajandusest kaugel, mis mõjutab globaalset konkurentsivõimet ja ka Portugali positsiooni digitaalse majanduse edetabelis.

ACEPI president Alexandre Nilo Fonseca usub, et meil on veel aeg selle sammu astumiseks aidata Portugali ettevõtjaid ja parandada ärisuhteid.

“Peame võitlema 60% ettevõtete kaotusega, kellel pole veebipõhist kohalolekut,” rõhutas ta.

ACEPI president usub, et digitaalne ümberkujundamine toimub Euroopas juba praegu ja andmete kohaselt on 75% digitaalsest majandusest moodustatud traditsioonilistest tegevustest, mida moderniseeritakse, samas kui iga uue puudujäägi abil luuakse 3 uut töökohta, mis on kõik selle valdkonna investeeringute tulemused.

Algatuse veebileht on juba veebis aadressil www.comerciodigital.pt, kus on rohkem teavet algatuse kohta ja ettevõtete registreerimisvõimalus lisateabe saamiseks.

Selle algatuse raames peetakse riigi erinevates piirkondades 150 ettekannet ning programmiga liituvatel mikroettevõtetel ja VKEdel on ühe aasta jooksul juurdepääs tasuta teenusega „3in1“ vautšeritele.

Nende teenuste hulka kuuluvad veebisaitide loomise ja majutamise tööriistad, meilikastid ja domeenid, mis on registreeritud .pt-ga.

Programm pakub juurdepääsu ka teistele digitaliseerimise tugiteenustele, nagu Interneti-ühendused ja telekommunikatsiooniteenused, digitaalne turundus ja reklaam, logistika ja levitamine.

Algatus näeb ette ka digitaalse akadeemia loomise, et pakkuda digitaalse majanduse jaoks e-õppe platvormil põhinevat sisu ja koolitust, ning luua riiklik ühine tugivõrgustik valdkondlike ja kohalike kaubandus- ja teenuseliitudega.

Ta kavatseb toetada ettevõtete digiteerimist ning arendada teadlikkuse suurendamise ja levitamise meetmeid.