Concertino on klassikalisele muusikale keskendunud tasuta Apple Musicu klient

Armastaja klassikaline muusika Muidugi on see mingil hetkel kannatanud absoluutse pühendumusega teenimisele Voogesitus album / lugu / tihendussüsteem, mida tavaliselt levimuusika maailmas kasutame. See on selge: klassikaliste lugude kuulajate arv on palju väiksem, nii et suured platvormid pole huvitatud konkreetsete sektsioonide ehitamisest ja nende kohandamisest seda tüüpi sisu jaoks. Mida siis teha?

Ă•nneks kliendid Apple Music nĂĽĂĽd on suurepärane võimalus: Brasiilia arendaja Adriano BrandĂŁo käivitati sel nädalal Concertino, Apple’i muusikaplatvormiga integreeritud veebirakendus, mis on täpselt loodud klassikalise muusika taasesitamiseks, korrastamiseks, otsimiseks ja avastamiseks. Ja mis kõige parem: klient on täiesti tasuta, tasuta ja avatud lähtekoodiga!

Klassikalisele muusikale keskendunud Apple Musicu veebirakendus Concertino

Operation Concertino põhineb Open Opusil, klassikalise muusika metaandmete API-l, mille on loonud ka BrandĂŁo (ja ka tasuta / arendajatele avatud). Klient ĂĽhendab API andmed Apple Musicu enda metaandmetega, et klassifitseerida teoseid klassikalise teose korralduse jaoks kõige sobivamate parameetrite järgi – näiteks heliloojatele rohkem rõhku pannes ning loetledes kõik antud salvestusel viibivad muusikud ja hääled.

See muudab kuulaja elu loomulikult palju lihtsamaks: teoseid on võimalik otsida kompositsiooni, žanri, perioodi või stiili järgi ning reproduktsioonid hindavad antud kompositsiooni paljusid liigutusi. Saate teha esitusloend kiirete juurdepääsuks tervikteoste või ainult konkreetsete sektsioonide ja liikumistega, samuti teatud eelistatud heliloojate ja perioodidega.

Lisaks on Concertinol neil aegadel, kui te pole kindel, mida soovite kuulda raadiojaam spetsiaalselt klassikalise muusika jaoks loodud – selles kuvatakse teosed tervikuna ja saate valida variante stiili, perioodi või helilooja järgi.

Concertinole pääseb juurde igas brauseris, olgu siis töölaual (macOS, Windows, ChromeOS või Linux) või mobiilseadmes (iOS ja Android). Kuigi see on tasuta, pidage meeles, et selle nautimiseks vajate aktiivset Apple Musicu tellimust – kõik, kes ei telli Apple’i muusikaplatvormi, saavad klienti ära kasutada, kuid ei saa kompositsioone mängida. Peab kontrollima!