COPR: Fedora elektrienergia ostulepingud

Siit saate teada, mis see on ja kuidas Fedora copr hoidlat kasutada.

Kõik või vähemalt enamik teist, kes seda artiklit loevad, peaksid juba teadma, mis see on, või vähemalt kuulnud PPA-st. “Pahaaimamatu” jaoks on PPA Ubuntu ja selle derivaatide tarkvara hoidla, mida igaĂĽks, kellel on teadmisi, saab luua ja hooldada.

Kui te endiselt “hõljute” hoidlateema ĂĽle, teeb kindlasti allolev video kindlasti ĂĽsna selgeks, mis see on.

Nüüd, kui teate, mis on hoidla, läheme üle copr.

Lühend Kopron tähistab lühendit “Cool Other Package Repo” ja võhiklikult öeldes on see platvorm, millele iga arendaja saab oma tarkvara levitamiseks luua hoidla, et neid saaks hõlpsasti installida mis tahes masinasse, kuhu on installitud Fedora.

Ühendus PPA-ga on vältimatu, kuna selle teenuse idee on väga sarnane, kuid praktikas kasutatakse ühishoidlat veidi teisel eesmärgil kui PPA.

Väga levinud on Interneti-programmide leidmine, mis sõltuvad PPA-dest, et neid Ubuntu ja selle derivaatidesse installida. Fedora puhul on enamus kasutajate poolt kasutatavaid programme olemas ametlikes hoidlates või RPM Fusionis, nii et neid saab installida otse süsteemi rakenduste poest. Muudel juhtudel otsustavad paljud arendajad teha kättesaadavaks .rpm paketid, mida saab installida sarnaselt Debiani / Ubuntu .deb või Windows .exe baasiga.

Enamikul juhtudel kasutatakse copr-hoidlat testimise eesmärgil, pakkudes “servaserva” versiooni, beeta- või isegi alfa-tarkvara, näiteks “che-mesa” hoidla, mis sisaldab Mesa draiveri uusimat versiooni, millest me räägime. selles artiklis.

Kuidas kasutada?

Kõigi koprite hoidlad leiate aadressilt ametlik teenuse veebisaitja installimistulemused on järgmised:

Allpool toodud näites luban ĂĽhishoidla “väike laud“, Kasutades kasutajanime ja hoidlat, mis asuvad samal lehel, nagu on näha alloleval pildil.

sudo dnf copr enable che/mesa
Kasutajanimi / hoidla leiate copr-ist.

Valmis! Nüüd, kui järgmine kord oma süsteemi värskendate või mõnda tarkvara installite, sünkroonitakse hoidlad automaatselt.

Hoidla kustutamiseks kasutage lihtsalt sama käsku, asendades “enable” sõnaga “delete”, nagu on näidatud allpool toodud näites.

sudo dnf copr remove che/mesa

Lõpuks kogu installitud tarkvara eemaldamiseks äsja desinstallitud hoidlast lihtsalt käivitage järgmine käsk:

sudo dnf distro-sync

Märge.: Hoidla kaas nii nagu PPA on hoidla, mida kõik vajalike teadmistega saavad luua ja hooldada. Meie Diolinuxis ja Fedora meeskond ei saa tagada mingit turvalisust ega funktsionaalsust kaas. Kasutage omal vastutusel!

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Liituge foorumis meie kogukonnaga Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.