Cora autonoomne õhutakso hakkab sõitjaid vedama

Uus-Meremaa valitsus ja linnalennuliikluse ettevõte Wisk teatasid vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamisest Canterbury piirkonna reisijateveoteenuste pilootprogrammi algatamiseks.

Wisk on ettevõte, mis pärineb Boeingi ja Google’i asutaja Larry Page’i idufirma Kitty Hawk Corporation ĂĽhisettevõttest, mis vastutab hooldustestimisel kasutatava autonoomse lennusõiduki Cora loomise eest. Eelmise aasta oktoobris sõlmis Zephyr Airworks’i Uus-Meremaa tĂĽtarettevõte Air New Zelandi ja riigi valitsusega lepingu partnerluse loomiseks selles segmendis esimese teenuse loomiseks.

Teadaannet kinnitas Uus-Meremaa teadusuuringute ja innovatsiooni minister Hon Dr Megan Woords, rõhutades, et reisijateveod on testimise järgmine samm, mis aitab ettevõttel end selles sektoris maailma tehnoloogiapioneerina kehtestada. Minister jagab ettevõtte visiooni välja töötada keskkonnasäästlikud, heitmeteta liikumislahendused mitte ainult kohalikele elanikele, vaid ka külastajatele. Uus-Meremaa kavatseb 2050. aastaks süsiniku täielikult eemaldada.

Canterbury reisijateveo marsruudid on esimesed kogu maailmas ja algavad kohe, kui ettevõte saab Uus-Meremaa tsiviillennundusameti väljastatud Cora sertifikaadi.

See autonoomne sõiduk on varustatud 12 labaga rootoriga, mis võimaldab sellel vertikaalselt lennata ja maanduda. Olles täielikult elektriline, suudab ta lennata vahemikus 150–900 meetrit ja vedada kahte reisijat 100 kilomeetri ulatuses kiirusega umbes 180 km / h.