Coronavrus: Google, Facebook ja Instagram võtavad võltsuudiste vastu meetmeid Sotsiaalmeedia

Coronavrus: Google, Facebook ja Instagram võtavad võltsuudiste vastu meetmeid Sotsiaalmeedia

Google, Facebook, Instagram, Twitter ja YouTube on teatanud uutest sammudest koroonaviiruse kohta võltsitud uudiste leviku leevendamiseks. Eesmärk on ületada kasvavat arvu võltsuudised mis on seotud haiguste ennetamisega, sealhulgas vale valitsuse teabevahetusega, lisaks vandenõuteooriatele Hiinas katku päritolu kohta. Ettevõtted alustasid samme pärast seda, kui Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas, et uus viirus kujutab endast rahvusvaheliselt murettekitavat rahvatervise hädaolukorda. Vaadake allpool, kuidas iga platvorm Internetis valeinfot lahendab.

LUGEGE: Coronavrus: veebisait jälgib reaalajas kinnitatud juhtumite arvu

Facebook, Google ja Twitter kuulutavad välja koroonaviirust puudutavate võltsuudiste vastu suunatud meetmed. Foto: Divulgao / FacebookFacebook, Google ja Twitter kuulutavad välja koroonaviirust puudutavate võltsuudiste vastu suunatud meetmed. Foto: Divulgao / Facebook

Facebook, Google ja Twitter kuulutavad välja koroonaviirust puudutavate võltsuudiste vastu suunatud meetmed. Foto: Divulgao / Facebook

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Facebooki ja Instagrami postitused koroonaviiruse kohta, mis võivad põhjustada kasutajatele tervisekahjustusi, jäetakse välja. Sel viisil käsitletakse ka väljaandeid, mis levitavad viiruste päritoluga seotud vandenõuteooriaid.

See samm on vastuolus ettevõtte tavapärase poliitikaga käsitleda võltsuudiseid oma platvormil. Kuni selle ajani võivad partneragentide uuritud väljaanded hoogu kaotada ja templihoiatuse saada ainult siis, kui tegemist on vale või moonutamisega. Nii käitleb veebisait näiteks hiljuti Paquistos läbi viidud vaktsiinivastase liikumise kampaaniaga.

Mark Zuckerbergi ettevõte aga ei avalikustanud sarnaseid plaane, mis olid suunatud WhatsAppile, mida peetakse desinformatsioonikampaaniate sagedaseks vektoriks. Facebook osutab otspunktide vahelisele krüptimisele takistusena võltsuudiste vältimisel ning on pöördunud funktsioonide poole, mis piiravad sõnumite edastamist, et sisaldada valeinfoga levitamisahelaid.

Google kuvab uudisteportaalide ja ametlike allikate uudiseid koronaviiruse kohta esimestes tulemustes Foto: Reproduo / Paulo AlvesGoogle kuvab uudisteportaalide ja ametlike allikate uudiseid koronaviiruse kohta esimestes tulemustes Foto: Reproduo / Paulo Alves

Google kuvab uudisteportaalide ja ametlike allikate uudiseid koronaviiruse kohta esimestes tulemustes Foto: Reproduo / Paulo Alves

Google käivitas koostöös WHO-ga koroonaviiruse SOS-hoiatuse, et tagada usaldusväärse teabe esitamine otsingutes. Teenuse otsimisel näevad ohutsooni kasutajad uut punast riba, millel on juhtumi kohta oluline teave, sealhulgas ohutusnõuanded ja organisatsiooni ametliku kanali värskendused. Seda tööriista kasutavad ettevõtted tavaliselt loodusõnnetuste korral.

Asukohtades, kus hoiatused on välja lülitatud, tagastab otsimootor põhisõiduki värskeimad uudised ja andmed usaldusväärsetest allikatest. Google Brasiilia pakub esimeste tulemuste hulgas lisaks riigi tervishoiusekretariaadi ja riikliku tervisekontrolli agentuuri (Anvisa) lehekülgedele ka riigi põhiportaalis avaldatud teemadega seotud uudiseid.

YouTube tõstab esile kanaleid, mida on kontrollitud koroonaviiruseotsingute suhtes. Foto: Reproduo / Paulo AlvesYouTube tõstab esile kanaleid, mida on kontrollitud koroonaviiruseotsingute suhtes. Foto: Reproduo / Paulo Alves

YouTube tõstab esile kanaleid, mida on kontrollitud koroonaviiruseotsingute suhtes. Foto: Reproduo / Paulo Alves

YouTube teatas ka muudatustest, et tähtsustada koroonaviiruse rohelist teavet. Ettevõtte sõnul annab veebisaidi algoritm usaldusväärsemate allikate avaldatud videotele suurema tähtsuse. Kiire uuringus, milles kasutati terminit koroonaviirus, viis läbi TechTudo, kuvatakse platvormil Brasiilia ja kogu maailma meediaväljaannete postitatud videoid. Em Alta jaotis sisaldab ka ametlike välismeedia kanalite, näiteks CBC News, Sky News, Washington Post ja France Presse agentuuride tehtud väljaandeid.

Twitter tõstab esile tervishoiuministeeriumi artiklit otsimiseks koroonaviirusest Foto: Reproduo / Paulo AlvesTwitter tõstab esile tervishoiuministeeriumi artiklit otsimiseks koroonaviirusest Foto: Reproduo / Paulo Alves

Twitter tõstab esile tervishoiuministeeriumi artiklit otsimiseks koroonaviirusest Foto: Reproduo / Paulo Alves

Twitteri andmetel on kasutajad, kes otsivad koroonaviirusega seotud räsimärke, hakanud olema suunatud valitsusüksuste poole, kellel on juhtumi kohta ametlikku teavet. Brasiilias näevad kõik, kes seda teemat otsivad, mikroblogide ülaosas linki tervishoiuministeeriumi veebisaidil asuvasse artiklisse, kus on selgitatud peamisi fakte viiruse kohta.

Kuidas tuvastada võltsuudiseid

Parim viis võltsuudiste käsitlemiseks on seda mitte kunagi levitada, kui teave ei pärine usaldusväärsest allikast. Kahtluse korral peavad kasutajad Google'is otsingut tegema ja kinnitama fakte sõidukite tunnustatud uudistest ning ametlikelt valitsuse veebisaitidelt ja üksustelt, näiteks Maailma Terviseorganisatsioonilt. Samuti on võimalik teada saada, kas Brasiilias tegutsevad eriesindajad on uudiseid kontrollinud.

Selle sõiduki poolt võltsitud koroonaviiruse kohta käivate postituste hulgas on näiteks võltside ennetamise ja tervendamise näpunäited, kus soovitatakse näiteks haigustekitajate jaoks valgendi või soolase vee joomist. Peamiste vandenõuteooriate seas haiguse päritolu kohta on tagasi lükatud või täielikult võltsitud faktid, näiteks viiruse suhe nahkhiirtega, bioloogilised relvad, Hiina valitsuse tahtlikud plaanid ja isegi 5G-ühenduvus.

Piirang Instagramis: kĂĽsimused ja vastused uute funktsioonide kohta

Piirang Instagramis: kĂĽsimused ja vastused uute funktsioonide kohta