Coronavrus: veebisait jälgib reaalajas kinnitatud juhtumite arvu Internet

Coronavrus: veebisait jälgib reaalajas kinnitatud juhtumite arvu Internet

Hiinas alguse saanud koroonaviirus on ärevust tekitanud kogu maailmas. Seda silmas pidades on USA Johns Hopkinsi ülikooli teaduse ja insenerisüsteemide keskuse eksperdid välja töötanud veebisaite, mis jälgivad haiguse levikut. Veebikaartide andmed edastatakse reaalajas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ja erinevate riikide haiguste tõrjekeskuste teabe abil. See tööriist kajastab kinnitatud juhtumite arvu maailmas, linnades ja riikides, kus haigus tuvastati, ja surmaga lõppenud ohvrite arvu.

LUGEGE: Coronavrus suurendab mängu Plague Inc. otsingut ja arendaja hoiatab

Hiina lennujaamades kannavad inimesed koronaviiruse vältimiseks maske ja kontrollivad temperatuuri. Foto: Divulgao / Xinhua / Pu XiaoxuHiina lennujaamades kannavad inimesed koronaviiruse vältimiseks maske ja kontrollivad temperatuuri. Foto: Divulgao / Xinhua / Pu Xiaoxu

Hiina lennujaamades kannavad inimesed koronaviiruse vältimiseks maske ja kontrollivad temperatuuri. Foto: Divulgao / Xinhua / Pu Xiaoxu

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

See süsteem võimaldab teil sirvida kaarte, kus punased punktid tähistavad koronaviiruse tuvastamise kohti. Ekraani vasakus ülanurgas on võimalik näha ka nakatunud inimeste koguarvu, kinnitatud juhtumite arvu piirkondade kaupa ning graafikuid, mis näitavad viiruste kasvu Hiinas ja teistes riikides. Paremal pool olev tabel näitab ohvrite koguarvu ja täpseid andmeid linnade kohta, kus haigus tuvastati. Paneeli arendusmeeskond värskendab seda teavet reaalajas, millele pääseb juurde lingi kaudu gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Selle algatuse eest vastutav John Hopkinsi ülikooli ehitusinseneride professor Lauren Gardner rõhutas, et veebigraafika peamine eesmärk on tuua täpset teavet praeguse epideemia panoraami kohta. "Selle paneeli eesmärk on anda avalikkusele arusaam sellest haigusest, kuna ta kasutab jätkuvalt läbipaistvatest allikatest pärit andmeid."

Kogu maailmas kasutavad mitmed haiguste ennetamise keskused tehisintellekti võimalike epideemiate tuvastamiseks. Koronaviiruse korral tuvastas haiguspuhangu esimesena Kanada seireplatvorm nimega BlueDot. Sellel süsteemil on algoritm, mis analüüsib andmeid haiguste kohta, nendega seotud uudiseid erinevates keeltes ja ametkondade avaldusi. Seetõttu on see tööriist võimeline tuvastama haiguspuhanguid nädal enne ametlike terviseandmete avaldamist.

Koroonaviiruse puhang tõi kaasa ka otsingu laienemise mängule Plague Inc., mille eesmärk on simuleerida pandeemiat. Taotlus põhjustas isegi mängu veebisaidi kokkuvarisemise ja arendaja ametliku avalduse. Ndemic Creations ütles, et mängul puudub teaduslik mudel ja et praegune haiguspuhang on reaalne ja murettekitav olukord: "Soovitame mängijatel otsida teavet otse kohalikelt ja ülemaailmsetelt tervishoiuasutustelt."

John Hopkinsi ülikooli teaduse ja süsteemide süsteemide keskuse tehtud koroonaviiruse jälgimisriist Foto: Reproduo / Marvin CostaJohn Hopkinsi ülikooli teaduse ja süsteemide süsteemide keskuse tehtud koroonaviiruse jälgimisriist Foto: Reproduo / Marvin Costa

John Hopkinsi ülikooli teaduse ja süsteemide süsteemide keskuse tehtud koroonaviiruse jälgimisriist Foto: Reproduo / Marvin Costa

Uus viirus pärines Hiinast Wuhani linnast, kus esimesed juhtumid registreeriti inimestel, kes olid mereandide turul. Riigiametnikud kärpisid Wuhanis ja teistes läheduses asuvates linnades karantiini, et pidurdada epideemia levikut. Sellest haigusest on teatatud siiski Kanadas, Prantsusmaal, Austraalias, Nepalis, Saudi Araabias ja teistes Aasia riikides. Siiani pole Brasiilias ega teistes Lõuna-Ameerika riikides registreeritud koroonaviiruse juhtumeid.

Peamised sĂĽmptomid ja ĂĽlekandumine

Tuvastatud sümptomid on sarnased gripiga. Patsiendil on hingamisraskused, õhupuudus ja palavik. Äärmuslikemal juhul võivad nakatunud inimesed kogeda neerupuudulikkust, kopsupõletikku ja ägedat hingamissündroomi.

Hiina teadlased kahtlustavad, et viiruse päritolu on seotud metsloomade liha tarbimisega. Nende küsitluse kohaselt oli esimene nakatunud patsient kokku puutunud madu lihaga, mida müüdi Wuhani linna mereandide turul. Inimeselt inimesele ülekandumine toimub õhu kaudu köha või aevastamise teel nakatunud inimesel.

WHO, Maailma Terviseorganisatsioon, hindab rahvusvahelise nakkuse riski kõrgeks. Üksuse kasutatav mõiste viitab sellele, et asutused peavad haiguste leviku tõkestamiseks maailmas läbi viima terviseprotokollid.

Instagram: kuidas lõpetada profiili jälgimine, kellega vähe suhelda

Instagram: kuidas lõpetada profiili jälgimine, kellega vähe suhelda