Cortana beeta on nüüd saadaval, kinnitades plaane muuta see Windows 10-st sõltumatuks

Kõik sai alguse Cortana lahutamisest Windows 10 otsingumootoris, operatsioonisüsteemi viimasest värskendusest mais. Sealt hakkab viisardil olema tööriistaribal oma ikoon ja see olenemata otsingust. See tekitas teatud segadust ja idee, et Microsoft loobub assistendist. Kuid eesmärk on parandada rakendust, otsingumootorit ja muidugi ka opsüsteemi ennast. Cortanast sai häälpõhine otsingumootor, alternatiiv tekstile.

Praegu ja ajakirja The Verge andmetel kasutab Microsoft beetarakendusi, et värskendada virtuaalset assistenti Windows 10-st eraldi. Paketid saavad virtuaalse assistendi kaudu saada uusi funktsioone sagedamini ja kiiremini, kui rakendus on sõltumatu.

Arvestades, et viisard on loodud võrguteenusena, saab seda värskendada Windowsist eraldi, kuigi Microsofti tegelikud plaanid pole teada. Veebisait näitab, et see muudatus võib olla seotud operatsioonisĂĽsteemi järgmise beetaga, mille koodnimi on “19H2”. Tehnikahiiglane loodab selle versiooni varsti välja tuua, algselt plaanitud kevadeks. Väidetavalt muutub tekstiotsingumootor võimsamaks, kui läbida teavet mitte ainult Windowsi, vaid ka Office’i tulemuste loendi kaudu.