ARM Cortex-A5

Cortex-A5 arhitektuuriga toob ARM odavate mobiilseadmete jaoks mitmetuumalised

Sel nädalal käivitas ARM veel ühe protsessori arhitektuuri, kasutades ära oma kohalolekut piirkonnas korraldatud suurel konverentsil techcon3. Uus Cortex-A5 töötati välja odavate mobiilsideseadmete jõudluse järsuks kiirendamiseks, energiatõhusus kahekordistus võrreldes eelneva arhitektuuriga ja kaasas kogu kõrgtehnoloogia pagas, mis on leitud sellistest seadmetest nagu iPhone 3GS ja uus iPod touch. .

ARM Cortex-A5

See võimaldab tootjal lisada multimeediumide ja muude toimingute korral riistvara jõudluse parandamiseks huvitavaid lisafunktsioone, näiteks NEON-käskvektoreid. See võimaldab sellel kujundusel põhinevatel töötlejatel tulevikus kiirendada Flash Playeri sisu juurde saamist, eriti kui versioon 10.1 tuleb ahjust välja.

Kuid selle arhitektuuri parim külg on see, et see võimaldab mitte ainult madalpingeprotsessorite ehitamist, millel on ainult üks tuum, vaid ka tootja saab lisada täiendavaid südamikke, luues protsessorid neljatuumaline seadmete jaoks, mida võiksime ühel päeval taskus kaasas kanda. Olla midagi erakordset käeshoitav madalate kuludega ja kuna see ühildub sama rakenduse kompilaatoriga, millel on Apple'i mobiilplatvorm, saab seda ühel päeval kasutada ka iPhone'is ja iPod touchis.

See algatus võib tuua väljakutseid, eriti arendajate jaoks, sest see tuum pole kasulik, kui te ei saa seda koodiridadega kasutada. Tööstuse tavapärane vastus on sel juhul kuulus niit, kuid ükski neist pole nii tõhus kui tuginedes spetsiaalsetele API-dele ja tehnoloogiale suurtel kärgplatvormidel (näiteks Grand Central Dispatch Snow Leopard), mis suudab vähendada kooditööd, mis on vajalik mitme tuumaga töötavate rakenduste jõudluse optimeerimiseks.

(elektronisĂĽsteemi kaudu)