Coteci ettevõtlusauhind saab kogu osalemise rekordi

Sel aastal sai Cotec Portugal välja pandud Portugali diasporaa uuendusliku ettevõtluse auhinna, mille esitas mitu taotlust: žürii hindab 176 ettevõtet ja ettevõtjat. Enamik projekte on seotud äri- ja finantssektoriga, enim esindatud segment on loomemajandus.

Samuti on projekte info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, transpordi, toitlustuse ja turismi ning õpetamise ja uurimistöö alal.

Rohkem kui 170 osalejal on projekte 37 riigis: kõige rohkem konkurente on Prantsusmaal, kus on 21%, järgnevad Ameerika Ühendriigid 16% ja Brasiilia 10%.

«Diasporaa portugallaste välja töötatud teoste tähistamiseks tähistame seitset väljaannet. Lisaks väljakujunenud karjääride tunnustamisele kavatseme tugevdada ka selle kogukonna sidemeid Portugaliga, pakkudes kasulikke kontakte ja sünergiat kõigile portugallastele, olenemata nende elukohast », kommenteerib avalduses Joaquim Sérvulo Rodrigues, kes juhib žüriid Coteci vahet.

Coteci auhind on osa ulatuslikumast algatusest – milles osaleb ka Portugali päritolu ideedega Calouste Gulbenkiani fond – FAZ, algatus viia Portugali projektid välismaale ettevõtjate kodumaadesse.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi