RAÄŚUNALNIK

COVID-19: Google ja Apple garanteerivad, et valitsus ei kehtesta kodanikele jälgimislahendust

Lisateave Apple’i ja Google’i partnerluse kohta on viimastel päevadel avaldatud pärast eelmise nädala teadet kooskõlastatud jõupingutustest COVID-19 vastu võitlemiseks. Seekord selgitas tehnikahiiglane, et kasutajaid jälgivaid rakendusi ei hakka valitsus kodanikele peale suruma, samad põhimõtted kehtivad ka riigiĂĽksuste puhul. Juurdepääs API-dele rakenduste loomiseks on piiratud tunnustatud rahvatervise agentuuridega.

10. aprillil avaldasid kaks tehnoloogiagiganti algatuse avalikustamise pressiteateid. Selle eesmärk on Bluetoothi ​​tehnoloogia abil “aidata valitsustel ja tervishoiuasutustel viiruse levikut vähendada”, kusjuures kasutajate privaatsus ja turvalisus on olulised elemendid, garanteerib ettevõte.

Sel esmaspäeval ja Business Insideri teatel esitasid Apple ja Google ajakirjanikega peetud kõnes partnerluse kohta rohkem üksikasju. Tehnikahiiglase esindajad selgitasid, et ainult rahvatervise asutused saavad luua rakendusi, mida seejärel reguleerivad App Store ja Google Play pood.

Nagu algselt teatati, kavatseb ettevõte oma esimese faasi jälgimisrakenduse lahenduse käivitada mai keskel Androidi ja iOS-i API-de kaudu. Teine etapp hõlmab operatsioonisüsteemi värskendamist, mis võimaldab jälgida iseseisvat rakendust alla laadimata. Lõppude lõpuks, kui kasutaja testib COVID-19 positiivse tulemuse või saab teate, et on lähedane viirusega nakatunud inimesega, peab ta lisateabe saatmiseks või pärimiseks alla laadima rakenduse.

Millised on tehnoloogia nõrkused?

Jälgimisrakendused võivad valehäirete vähendamiseks arvestada hoiatuste väljastamisel seda, kui kaua kasutaja on teiste läheduses. Seega hoiatab rakendus ainult siis, kui kasutaja on COVID-19-ga nakatunud inimese lähedal pikka aega, see on umbes viis minutit.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH