COVID-19 pandeemia suurendab nutitelefonide mängude tarbimist

COVID-19 pandeemia suurendab nutitelefonide mängude tarbimist

COVID-19 pandeemiast tulenev eraldatus tähendab uute meelelahutusvormide otsimist, kasutades voogesitusteenuseid nagu Netflixi pildistamine, aga ka nutitelefonide videomänge. Sensor Toweri andmetel on mobiiliturg kiiresti tõusnud, registreerides selle aasta esimese kolme kuuga kõigi aegade parima kvartali: enam kui 13 miljardit osamakse App Store'ist ja Google Playst. Võrdluseks – rekord oli enam kui kahe miljardi allalaadimisega suurem kui 2019. aasta kolmandas kvartalis registreeritud arv.

Kasvu osas kasvas App Store 2020. aasta esimeses kvartalis 35%, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 3 miljardi allalaadimise korral; samal ajal kui Google Plays oli kasv 38%, installimisega 10,3 miljardit. Teisisõnu, mõlema rakenduse poe absoluutsed märkmed.

Andur Torni andur

2020. aasta teise kvartali numbrid ei aeglustunud. Kui märtsis tehti mõlemas kaupluses allalaadimisi 5,1 miljardit, suurenedes kuuga 24%, siis aprillis oli selgem kasv, kus registreeriti kokku 5,5 miljardit, mis on 8% rohkem kui eelmises ms. Jääb üle vaadata, kas arv jääb samaks või kas väärtus normaliseeritakse.

Statistika näitab, et kõige kiirema kasvuga riik on India – ainuĂĽksi aprillis allalaadimiste arv oli 966 miljonit, kasv võrreldes märtsiga 29% ja jaanuariga võrreldes 92%. Sellele järgnesid Ameerika Ăśhendriigid 527 miljoni allalaadimisega ja Hiina, mille maksimum saavutati veebruaris isolatsiooni ajal 284,3 miljoni installimisega. Naastes normaalseks, on Hiina turu näitaja langenud 33% – aprillis registreeriti 190,7 miljonit allalaadimist.

Kulutuste osas teenis mäng globaalsel hinnangul märtsis umbes 5,8 miljardit dollarit, kasv võrreldes veebruariga 8%. Aprillis kasvas veel 6,4 miljardit dollarit, eelmise kuuga võrreldes 10%. Ekspertide sõnul on aprillis tulude kasvu määr allalaadimistest kõrgem – midagi, mida pole juhtunud alates 2014. aastast.

Andur Torni andur Suurema sissetulekuga mängud aprillis 2020.

Mis kõige rohkem võitis mängu, siis paistavad silma PUBG Mobile ja Honor of Kings, kaks pealkirja Tencent China kataloogist, mille tulud on 225,2 miljonit ja 156 miljonit dollarit. Avaliku poodiumikoha sulges Roblox, mis on kogu maailmas endiselt populaarne ning mille müügitulu oli 96 miljonit dollarit, mis on 37,4% rohkem kui eelmisel kuul.

Huvitaval kombel nägi Fortnite, mis kaotas esikümnest välja, täpsemalt märtsis kõige suurema sissetulekuga 21-st, aprillis 90% -list kasvu, tuues mobiiliversioonis 44,3 miljonit dollarit. Paljuski tänu kunstniku Rap Travis Scotti Astronoomiakontserdile.

Analüüsitud perioodi jooksul enim allalaadimistega mängu nimetatakse vabaajamänguks Save the Girl, mis saab 50,2 miljonit allalaadimist. Poodiumisse kuulub ka 37,7 miljoni allalaadimisega Gardenscapes ja kolmas Mobile PUBG.

Andur Torni andur Kõige rohkem allalaadimisi sisaldav mäng 2020. aasta aprillis.