COVID-19 uurimisprojektide kiirendamiseks avas Euroopa Komisjon veebisaidi

Kuna COVID-19 pandeemia sai kogu maailmas reaalsuseks, on selle rahvatervise probleemiga võitlemiseks loodud mitu platvormi. Seekord käivitas Euroopa Komisjon koos teiste partneritega COVID-19 andmeportaali, eesmärgiga kiirendada selles valdkonnas teadusprojekte.

Oma avalduses teatas EÜ, et veebisait pakub ulatuslikke, avatud, usaldusväärseid ja ulatuslikke andmeid platvormil, kus teadlased saavad teavet jagada: DNA järjestused, prekliiniliste ja kliiniliste uuringute andmed on osa teabest, mida saab kasutajal on juurdepääs.

ERAvsCorona tegevuskavasse integreerituna võib see platvorm aidata tõhusamalt reageerida uuele koronaviirusele, tagab EÜ. Ajal, mil privaatsus on COVID-19 pandeemia ajal murettekitav, selgitas Brüssel, et see platvorm on kooskõlas rahvatervise hädaolukordades andmete jagamise põhimõtetega.

COVID-19 andmeportaal “data-title =” COVID-19 andmeportaal – Euroopa Komisjon avab veebisaidi COVID-19 uurimisprojekti kiirendamiseks – SAPO Tek> COVID-19 andmeportaal

EÜ selgitas lisaks, et see sait on katseprojekt, mis tugevdab Euroopa pühendumust teadusandmete kättesaadavaks tegemisele, muutes teaduse usaldusväärsemaks, tõhusamaks ja reageerides paremini sotsiaalsetele väljakutsetele. See on mõeldud ka Euroopa avatud teaduse pilve (EOSC) eesmärkide saavutamiseks.

Mariya Gabriel leiab, et see sait on osa “olulisest meetmest tugevama koostöö tagamiseks COVID-19 pandeemia vastu võitlemisel”. Nende ĂĽhiste jõupingutuste kaudu mõistame ja diagnoosime haigusi paremini ning domineerime lõpuks pandeemias. ”Viitas innovatsiooni, teadusuuringute, kultuuri, hariduse ja noorsoo volinik.

Lisaks EÜ-le on platvormi käivitamine võimalik ka tänu Euroopa Molekulaarbioloogia Laboratooriumi Euroopa Bioinformaatika Instituudile (EMBL-EBI), infrastruktuuri Elixir ja projektile COMPARE. Lisaks on liikmesriigid ja teised partnerid aidanud seda veebisaiti arendada.

Portugalis käivitas valitsus uue Euroopa platvormi Science 4 COVID-19 sarnase veebisaidi, mis koondab ideid, väljaandeid ja uurimistöid haigusest, mis on mõjutanud praktiliselt kogu maailma. Selle eesmärk on edendada koostööd ja suhtlust platvormi kasutajate vahel.